Aktuality

Vysázeli jsme nový sad!

Možná si pamatujete, že jsme na začátku roku 2022 dostali od jedné štědré podporovatelky pozemek kousek od naší Anežky. Víte, co se s ním stalo? Vysázeli jsme na něm ovocný sad!

Sázení proběhlo na podzim roku 2022 u lesní školky „Děti v Buši“, se kterou dlouhodobě spolupracujeme, přátelíme se – a vedle které darovaný pozemek leží. Výsadbu jsme pojali komunitně a zapojila se do ní řada mladých lidí, kterým záleží na české krajině. Zatím jsou stromky malé, ale věříme, že za pár let bude vzrostlý sad těšit nás i lidi z okolí. Výsadbou stromů chceme přispět k vyrovnání teplotních extrémů, zlepšení kvality ovzduší a zadržování vody v přírodě, ale také ke zkrášlení a zlepšení veřejného prostoru.

Děkujeme všem, kdo nám s výsadbou sadu pomohli!

Výsadba proběhla v rámci projektu „Návrh výsadby sadu ze starých ovocných odrůd pro Domov sv. Anežky, Týn nad Vltavou“ s číslem projektu 1210400965 za účelem zlepšení životního prostředí v obcích prostřednictvím podpory Státního fondu životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 Vysázeli jsme nový sad! Vysázeli jsme nový sad!Vysázeli jsme nový sad! Vysázeli jsme nový sad! Vysázeli jsme nový sad!

 

 

Zveme na Punčování!

Užijte si s námi koncert naší Živelky nad hrnkem teplého punče

V pátek 16. prosince proběhne naše tradiční vánoční punčování. Klienti, zaměstnanci, jejich rodiny, naši podporovatelé i náhodní kolemjdoucí… všichni budou vítáni! Přijďte si s námi zazpívat koledy v kapli a pak posedět u nealkoholického punče na koncertě Živelné pohromy! Pro fanoušky z větší dálky nebo ty, kdo se nemůžou uvolnit z práce, bude připraven online přenos :)

Začneme ve 12:00 společnými koledami v kapli, pak se přesuneme do Anežky, kde ve 13:15 předvede svůj vánoční repertoár kapela Živelná pohroma. 

Sledujte Čihovické punčování na Facebooku

 

Zveme na Punčování!

 

Běh kolem Čihovic se blíží!

Další ročník tradičního Rodinného běhu pro dobrou věc je tu – sobota 8. října bude v Čihovicích patřit sportovcům!

Proběhnout se pěknou krajinou, užít si i s rodinou den plný pohybu, ale i hudby, dobrého jídla a pití? Nechat děti vyřádit ve skákacím hradě, a tím vším podpořit služby pro lidi s postižením? Přesně to můžete udělat na našem běhu! Čekají na vás tratě na 3 a 5 kilometrů, speciální dětská trasa, doprovodný program a startovné věnované na sociální služby Domova sv. Anežky. Své oblíbené startovní číslo si můžete už teď registrovat na behproanezku@pomoc-tyn.cz.

Startovné: 200 Kč/dospělý a 100 Kč/dítě.

Těšíme se na vás v sobotu 8. října od 13 hodin!

Sledujte Rodinný běh pro dobrou věc na Facebooku, ať vám nic neuteče! 

 

Běh kolem Čihovic se blíží!

 

Naše akce nově i na Kudy z nudy

Naše akce nově najdete i na portálu Kudy z nudy – teď třeba náš Rodinný běh pro dobrou věc!

Kdo něvěří, ať klikne sem a uvidí na vlastní oči: www.kudyznudy.cz/akce/rodinny-beh-pro-dobrou-vec

 

 

Čihovice Fest 2022 je tu :)

Druhý ročník multižánrového Čihovice Festu proběhne už 2. a 3. září!

Kapely a divadelní soubory z blízka i z daleka, vystoupení lidí s postižením z Domova sv. Anežky, k tomu doprovodný program, stanové městečko a spousta jídla a pití… prostě festival, jak má být! A přesně takový i bude druhý ročník našeho festivalu. Koná se v pátek a sobotu 2. a 3. září u nás v Čihovicích, přivítáme jím nový školní rok a předvedeme vám, že i lidé s postižením dokáží dělat skvělou kulturu :)

Sledujte Čihovice Fest na Facebooku, ať vám nic neuteče! 

 

Čihovice Fest 2022 je tu :)

 

Zveme nejen děti na Velikonoční workshop

Ve čtvrtek 14. dubna se u nás v Anežce budeme chystat na jaro. Přijdťe se připravit s námi!

Nachystáno bude různorodé velikonoční tvoření – zdobení kraslic, dekorování velikonočních perníčků, pletení pomlázek a další. Materiálu ke tvoření bude dost pro všechny, naši klienti připraví i velikonoční občerstvení, chystají se upéct nádivku i sladkého beránka. Ke koupi budou i velikonočně laděné výrobky našich kolegů s postižením.

Přijďte, těšíme se na vás od 14 do 16 hodin přímo u nás v Anežce! 

Zveme nejen děti na Velikonoční workshop

Lidé s postižením z Vltavotýnska žijí pestřeji díky Jihočeskému kraji

Odstěhovat se od rodičů, nastoupit do práce a zvládnout stres s tím spojený, po práci si něco dobrého uvařit, začutat fotbal s kamarády nebo zahrát na kytaru… I lidé s mentálním postižením chtějí mít „normální život“, žít samostatně, něco umět, mít přátele a koníčky. V cestě jim často stojí neviditelné bariéry – jejich vlastní strach a nejistota, předsudky okolí nebo závislost na podpoře rodičů. Podobné překážky pomáháme našim klientům překonávat i díky podpoře Jihočeského kraje.

V roce 2021 jsme skrze naše sociální služby pomáhali celkem 46 lidem. Někdo sem dochází pár dní v týdnu, jiní u nás přespávají od pondělí do pátku a k rodině se vrací až na víkend, někomu stačí jedna služba (třeba podpora samostatného bydlení), někdo jich potřebuje víc. To by nebylo možné bez finanční podpory Jihočeského kraje, který nás podporuje dlouhodobě.

V roce 2021 Jihočeský kraj ze svého rozpočtu podpořil hned několik našich aktivit:

✔️ částkou 551 000 korun podpořil službu podpora samostatného bydlení (celkové náklady služby byly 650 000 korun)

✔️ částkou 1 475 000 korun podpořil službu sociální rehabilitace (celkové náklady služby byly 2 150 000 korun)

✔️ přispěl i na provoz našich sociálně terapeutických dílen

✔️ v letním období jsme díky kraji aktivizovali naše klienty různými sportovními aktivitami, výlety, tvořením atd. (projekt „Akční Anežka“)

✔️ finančně podpořil i dvě naše akce, červnový Jarmark ke dni otců a zářijový Čihovice Fest, který spolu s námi organizovali a kde i vystoupili naši klienti, lidé s postižením (projekt „Společné kulturní léto“)

Navzdory pandemii tak mohli lidé s postižením z Vltavotýnska díky podpoře Jihočeského kraje rozvíjet své dovednosti, žít pestřejším a samostatnějším životem a své dovednosti ukázat lidem z okolí. Získali na tom nejen oni, ale i celá naše společnost – a to nejen proto, že taková forma podpory osob s postižením je pro státní rozpočet výrazně levnější než ústavní péče.

Děkujeme Jihočeskému kraji za podporu!

Lidé s postižením z Vltavotýnska žijí pestřeji díky Jihočeskému kraji

 

PF 2022

 

PF 2022

 

 

Záznam z online koledování

UTEKLO VÁM NAŠE ŽIVÉ KOLEDOVÁNÍ?

Nestihli jste si pustit živý vánoční koncert naší Živelné pohromy? Nevadí! Můžete to kdykoli dohnat a pustit si ho ze záznamu:   

CHCI VIDĚT ZÁZNAM KONCERTU!

 

 

Přijďte na naše online koledování

PUSŤTE SI NAŠI ŽIVELNOU POHROMU ŽIVĚ – V PÁTEK 17. PROSINCE OD 13:15

K závěru roku v naší Anežce neodmyslitelně patří i společné „punčování“, tedy zpívání koled, ochutnávání cukroví a těšení se na Vánoce. Letos Vás bohužel nemůžeme na naši vánoční besídku pozvat do Čihovic, ale vymysleli jsme náhradu: besídku s klienty si uděláme a odvysíláme ji pro Vás živě na internetu! Na programu bude nejen zdravice našeho pana ředitele a snad i některého z klientů (pokud se nebudou stydět), ale také přímý přenos koncertu naší kapely Živelná pohroma. Jejich vánoční repertoár je chytlavý a z hlavy ho nedostanete minimálně dva dny (to abyste neřekli, že jsme Vás nevarovali).  

Jak koncert naladit?

Stačí se v pátek 17. prosince ve 13:15 připojit k facebookové události „Čihovické koledování“ a pustit si živý přenos.

Událost na Facebooku můžete začít sledovat už teď, aby Vám nic neuteklo. Najdete ji zde: bit.ly/koledovani

Přijďte na naše online koledování

 

 

Adventní koncert ČT bude pro Anežku

NENECHTE SI UJÍT ANEŽKU V TELEVIZI!

V neděli 28. listopadu od 17:30 vysílá Česká televize první ze svých adventních koncertů – určitě je znáte, provází jimi Jan Potměšil a Ester Janečková, zapalují se svíčky na adventním věnci, zní hezká hudba, posílají se DMSky a představují se organizace, kterou mohou diváci podpořit. No a tou první představenou organizací budeme letos my! S podporou České televize a jejích diváků chceme u nás v Čihovicích vybudovat zahradnický areál, kde se budou lidé s postižením starat o rostliny a připravovat se na zaměstnání.

Podpořit nás můžete i vy – stačí poslat třeba DMSku ve tvaru „DMS ADVENT“ na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 60 korun, výtěžek pak Česká televize rozdělí mezi nás a další tři vybrané organizace.

Sledujte ČT1 v neděli 28. listopadu v 17:30 a držte nám palce!

Adventní koncert ČT bude pro Anežku

 

 

 

Pátý ročník Rodinného běhu pro dobrou věc je tu!

Pojďte si s námi zaběhat a podpořit naši Anežku!

RODINNÝ BĚH PRO DOBROU VĚC SE KONÁ V SOBOTU 2. ŘÍJNA OD 13 HODIN

Už popáté zveme všechny velké i malé sportovce na běžecké odpoledne k nám do Čihovic! Chystáme pro vás tří- a pětikilometrovou trasu, bude i speciální okruh pro děti, seniory či osoby s fyzickým hendikepem. Program doplní tvořivé dílničky pro děti, vystoupení naší Živelné pohromy, DJ Karlos, občerstvení, ale i pohádkové postavičky z České televize nebo skákací hrad. Startovné ve výši 150 Kč/dospělý a 60 Kč/dítě využijeme na rozvoj našich sociálních služeb.

Těšíme se na vás 2. října od 13 hodin v Čihovicích! Pokud se chcete registrovat předem a zajistit si své šťastné číslo na startovním čísle, ozvěte se na behproanezku@pomoc-tyn.cz nebo se zastavte přímo u nás nebo v našem obchůdku na náměstí v Týně (Obchůdek u sv. Anežky).

Podrobnosti k programu najdete na Facebookové stránce „Rodinný běh pro dobrou věc“: bit.ly/beh2021 

Pátý ročník Rodinného běhu pro dobrou věc je tu!

 

Čihovice Fest 2021 – oslava dožínek s festivalem

ČIHOVICE FEST 2021

3. A 4. ZÁŘÍ POŘÁDÁME OSLAVU DOŽÍNEK SPOJENOU S MINIFESTIVALEM

Naše Anežka sídlí na zemědělském statku, a tak není divu, že dožínky se u nás slaví na konci sklizně každý rok. Letos jsme se je ale rozhodli oslavit opravdu pořádně – a k tradičnímu dožínkovému průvodu přidáme i koncerty, divadelní představení, jarmark, doprovodný program pro děti (i dospělé, kteří zůstali mladí duchem). Výtěžek z akce nám navíc pomůže v tom, aby u nás lidé s postižením vždy našli podporu a pomocnou ruku.

Přijdťe si s námi užít dožínky! Podrobnosti k programu najdete na Facebookové stránce „Čihovice Fest“:

bit.ly/cihovice-fest

Čihovice Fest 2021 – oslava dožínek s festivalem

Poděkování členům klubu pipE-club Dýmka.net

ČLENOVÉ KLUBU PIP-E CLUB DÝMKA.NET ZNOVU PODPOŘILI NAŠE SLUŽBY

NA ČINNOST DOMOVA SV. ANEŽKY MEZI SEBOU VYBRALI CELKEM 117 352 KORUN!

Členové dýmkařského klubu pipE-club Dýmka.net nás podporují už řadu let. Pořádají různé dobročinné aukce, nakupují naše výrobky, draží „fajfky“… a výtěžek pak věnují na rozvoj našich sociálních služeb. Ani pandemie je nezastavila, a tak nám zástupce dýmkařského klubu pan Klásek přivezl v červenci darovací šek a s ním i úžasných 117 352 korun! Moc si takové podpory vážíme a doufáme, že až se situace kolem covidu uklidní, budeme se moct s dýmkaři na nějaké jejich akci setkat i osobně!

Všem členům klubu posíláme poděkování a panu Kláskovi děkujeme za jeho zápal, kterým pro naši Anežku získává své dýmkařské přátele!

Při předávání výtěžku a darovacího šeku jsme pořídili i společnou fotku:

Klienti a zaměstnanci Domova sv. Anežky a pan Klásek z klubu dýmkařů s darovacím šekem

Zveme na jarmark ke Dni otců!

Víte, že 20. června je Den otců? Pojďte ho s námi oslavit!

Zveme Vás na

JARMARK KE DNI OTCŮ

NEDĚLE 20. ČERVNA OD 9:00 V ČIHOVICÍCH

Čekají na Vás aktivity pro rodiče s dětmi, řemeslný jarmark, prohlídka areálu Buše s minifarmou, dobré občerstvení, pohádka Bajaja v podání Divadla Víti Marčíka (od 11:00)a také mše svatá za všechny tatínky (9:00, kaple v Čihovicích). Akce byla podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje.

Více informací na plakátku akce:

Zveme na jarmark ke Dni otců!

 

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
jarmark-cihovice.png Plakát - Jarmark ke Dni otců 2074.7 Kb

Vzpomínka

Vážení přátelé,

všechny nás zasáhla velmi smutná zpráva, že jednou z obětí nového koronaviru je i náš dlouholetý kamarád Robert Valenza. Robert byl jedním ze služebně nejstarších klientů Domova sv. Anežky, strávili jsme s ním řadu let a bude nám – jeho kolegům a přátelům – chybět. Jeho rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast.

Robert byl vždycky pro každou aktivitu, tančil, plaval, miloval výlety a povídání u kávy. Hlavně ale vynikal svou pohodovou usměvavou povahou a smyslem pro humor. Byl jedním z těch lidí, které má každý rád, a na které se nikdy nemáte důvod zlobit.

V této komplikované době se s Robertem bohužel nemůžeme společně rozloučit a respektujeme plně přání jeho rodiny. Prosíme proto každého z Vás, kdo jste Roberta znali, abyste si na něj vzpomněli spolu s námi.

Roberte, nezapomeneme na tebe!

 

Vzpomínka

 

 

Informace Správní rady

Na základě společné dohody z 83. zasedání Správní rady společnosti Domov sv. Anežky, o.p.s. vyhlašujeme výběrové řízení na obsazení pracovní pozice:

 

ŘEDITEL SPOLEČNOSTI

 

- předpokládaný nástup k 1.1.2021

- kvalifikační předpoklady uchazečů - ZDE

 

 

Společné kulturní léto - POZVÁNKA

Čihovice fest - POZVÁNKA

 

 

Pozor! Rodinný běh pro dobrou věc proběhne individuálně

 

Rodinný běh pro dobrou věc se mění na individuální akci!

Aktuální vývoj pandemie hromadným akcím nepřeje, neradi bychom k jejímu šíření přispěli, a proto jsme se rozhodli organizaci běhu pro letošek změnit. Nerušíme ho, protože sport a dobrá fyzická kondice jsou výbornou prevencí všech nemocí – nepoběžíme ale všichni najednou.

 

Běh bude nově probíhat od 19. září do 3. října, a to individuální formou. 

Každý se nově může po naší trase proběhnout či projít sám nebo se svou rodinou v čase, který mu bude vyhovovat. Pokud se zaregistrujete, uhradíte startovné na podporu Domova sv. Anežky a pošlete nám důkaz, že jste trať překonali (například fotka z GPS nebo sportovní aplikace ve vašem mobilu), zařadíme vás do slosování o krásné ceny, které máme připravené. Běh potrvá dva týdny, aby se na trati mohli bezpečně vystřídat všichni zájemci. Trasa bude po celou dobu konání označena barevnými fábory pro snazší orientaci, mapy s oběma trasami najdete i na facebookové stránce běhu.
 

Čtyři kroky pro absolvování běhu:

1. zaregistrovat se na behproanezku@pomoc-tyn.cz 

2. uhradit startovné

(platbou v našem Obchůdku u sv. Anežky na náměstí v Týně nad Vltavou nebo převodem na transparentní účet Domova sv. Anežky s uvedením jména plátce, č.účtu: 2701696142 / 2010, Fio banka)

3. překonat předepsanou trať

4. poslat nám důkaz, že jste běh absolvovali

(pokud nepoužíváte žádné sportovní aplikace, můžete pro dokumentaci svého běhu vyzkoušet například aplikaci "Pomáhej pohybem" – zdarma zaznamená vaši sportovní aktivitu, a ještě budete moct poslat získané body na dobrou věc)


Délka trasy: 3 km / 5 km
Startovné: 150 Kč/dospělí, 60 Kč/děti, 2000 Kč/čtyřčlenný tým, 3200 Kč/osmičlenný tým

 

Pojďte s námi podpořit Domov sv. Anežky a zároveň udělat něco pro své zdraví!

 

 

Pozor! Rodinný běh pro dobrou věc proběhne individuálně         Pozor! Rodinný běh pro dobrou věc proběhne individuálně
 
Děkujeme partnerům za jejich významné přispění!!!
 
 
 

Aktuálně z Anežky...

 

I v době mimořádných bezpečnostních opatření proti šíření koronaviru COVID-19 jsou výrobky našich dílen s chráněnými pracovními místy k dispozici. Především tkalcovna mobilizovala síly a snaží se uspokojit velkoobjemové objednávky ochranných bavlněných roušek.

 

Co se děje v Anežce...     Co se děje v Anežce...     Co se děje v Anežce...     Co se děje v Anežce...

 

Potřebujete roušku? Volejte naší obchodní asistentku na telefonním čísle 604 270 725.

 

 

Pozvání na 6. Candrbál

Pozvání na 6. Candrbál

 

 

Zasílání balíků

Rádi bychom informovali všechny zákazníky a obchodní partnery, že poslední objednávky v tomto roce přijímáme do úterý 17. prosince 2019 do 10:00!!!

 

Děkujeme za pochopení a přejeme krásné svátky.

 

Zasílání balíků

Společný koncert

Dne 26.11.2019 se uskutečnil společný koncert kapely Živelná pohroma, klientů  Domova Sv. Anežky Týn nad Vltavou a kapely Combo Pertholz, klientů stacionáře Tagesstätte Zuversicht v Dolním Rakousku. Koncert se uskutečnil v rámci projektu Přes hory, přes doly aneb za muzikou přes hranice, Reg.č. KPF-01-181. Projekt je dotován z programu Interreg V-A Rakousko – Česká Republika, Fond malých projektů.

Koncert se konal v bezbariérovém sále ve Špejcharklubu v Čihovicích, v Týně nad Vltavou, který se podařilo návštěvníky z řad veřejnosti a hosty z Rakouska zcela naplnit. Klienti zazpívali známé moderní písně, ale také vánoční koledy, v rámci vystoupení si klienti také společně zatancovali. Koncert splnil velká očekávání klientů, odměnou jim byl velký potlesk a uznání, vše se neslo v klidném duchu přátelství a na přání klientů již nyní plánujeme další společné akce, opět konané pro veřejnost.

 

Společný koncert

 

 

Koncert - pozvánka

V rámci projektu Přes hory, přes doly aneb za muzikou přes hranice, Reg.č. KPF-01-181 bychom Vás rádi pozvali na blížící se společný koncert klientů Domova Sv. Anežky ops - kapely Živelná pohroma a klientů stacionáře Tagesstätte Zuversicht v Dolním Rakousku - kapely Combo Pertholz.

 

Koncert se uskuteční dne 26.11.2019 ve Špejchar klubu, Čihovice 30, Týn nad Vltavou, začátek koncertu  je v 10:00h.

 

Budeme rádi za Vaši účast, kterou podpoříte pilnou práci klientů, kteří trénovali své písně pod dohledem odborného lektora.

 

Občerstvení zajištěno.

 

 

Koncert - pozvánka              Koncert - pozvánka

 

 

POZOR AKCE!!!

Chladné večery se kvapem blíží, proto se nezapomeňte dostatečně zásobit briketami z naší truhlářské dílny. Dnes nabízíme ojedinělou akci na 10 pytlů + 1 pytel zdarma. Cena za pytel (30 kg) je 120 Kč!!!

 

POZOR AKCE!!!

Předání šeku - Tesco

Již jsme Vás informovali o zapojení do projektu společnosti Tesco Stores ČR a.s., které nám vyneslo krásné druhé místo a 16.000 Kč.

Šek jsme převzali v pondělí 2.září v prostorách nákupního centra TESCO v Českých Budějovicích.

Předání šeku - Tesco

Ještě jednou děkujeme za Vaši podporu!!!

 

 

 

Vy rozhodujete, my pomáháme - TESCO


Milí příznivci Domova sv. Anežky, o.p.s.,

s radostí oznamujeme, že společnost Tesco Stores ČR a.s. zařadila náš projekt do programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“.

A teď už je to na Vás!!! Každý Váš nákup může rozhodnout!

A jak to vlastně funguje? Ode dneška (18.6.2019) do 14. července 2019 každý zákazník řetězce Tesco dostane za nákup žeton, který může za kasou vhodit do tubusu patřícímu jednomu ze tří projektů. Projekty následně dostanou podporu dle výsledného počtu žetonů (první – 30.000 Kč, druhý – 16.000 Kč a třetí – 10.000 Kč).

Pomozte nám pro naše nové centrum pomoci U sv. Františka v Bechyni získat potřebný nábytek – stoly a židle využijeme v poradenském centru, v dílnách a při různých akcích v Bechyni. Celkově naše centrum nabídne síť sociálních a podpůrných služeb, poradenství, ubytování a zaměstnání lidem s postižením i jinak znevýhodněným obyvatelům. Prvním krokem již bylo letošní otevření poradenského centra v Bechyni a teď můžete pomoci i Vy!

A ve kterých prodejnách nás můžete podpořit?

  • Bechyně (U vodojemu 992)
  • České Budějovice (J Boreckého 1590)
  • České Budějovice (Krajinská 16)
  • Soběslav (Obchodní 879)
  • Veselí nad Lužnicí (Budějovická 650)
  • Vodňany (Dr. Hajného 1274)

Těšíme se na Váš hlas…takže pro všechny - sraz v Tescu!!!

 

Více informací: https://itesco.cz/pomahame/project/15841/

 

 

Centrum pomoci U sv. Františka

Již jsme Vás informovali o spuštění našeho nového komunitního centra v Bechyni, které pro Vás bude k dispozici. Přijďte nás navštívit!!! Pro všechny zájemce uvádíme kontaktní informace na našeho komunitního pracovníka, který zodpoví všechny dotazy a bude Vám s jakýmkoliv problémem nápomocen.

 

 

Centrum pomoci U sv. Františka

 

Adresa komunitního centra:

Kulturní středisko města Bechyně

U Nádraží 602

391 65  Bechyně

 

Kontakty na komunitního pracovníka:

Jméno: Aneta Hruboňová

 

Telefon: +420 601 299 132

e-mail: centrumpomoci@anezka-tyn.cz

 

 

Otevírací doba:

 

PONDĚLÍ

ZAVŘENO

ÚTERÝ

8:30 – 12:00

12:30 – 14:30

STŘEDA

8:30 – 12:00

12:30 – 14:30

ČTVRTEK

ZAVŘENO

12:00 – 14:30

PÁTEK

8:30 – 12:00

12:30 – 14:30

 

Otevírací doba je pouze orientační a může se lišit dle potřeb a možností komunitního pracovníka.

 

 

 

 

Sportovní aktivity v Anežce

Trend dnešní doby klade velký důraz na pohybové aktivity. Ty se snažíme dle možností našich uživatelů zapojit do každodenního života v Domově sv. Anežky. Proto se iBoccia, kuželky, plavání v Třeboni nebo cvičení pod dohledem trenéra stalo naší nedílnou součástí. Především návštěva wellness centra v Třeboni je oblíbenou aktivitou pro své bohaté vyžití. Kromě bazénu totiž mají uživatelé se svým doprovodem možnost pěkně se vypotit v páře, probublat ve vířivce nebo se dosyta vyřádit na tobogánu. Vůbec se nedivím, že se jim především v chladným a sychravých dnech ani po hodině a půl nechce z Třeboně vyrazit na zpáteční cestu. Důležitou roli pro nás získala v minulých letech iBoccia, ve které se našim uživatelům hodně dařilo. Pevně věříme, že nás začátečnické štěstí neopustí ani v letošním ročníku a oba naše týmy dosáhnou na hezké umístění v místní lize. Na velký výběr fotografií nejen ze sportovních aktivit se opět můžete podívat na našem Facebooku.

 

 

 

 

Úprava cen geodetických kolíků

Oznamujeme všem odběratelům, že s platností od 1. června 2019 upravujeme ceny geodetických kolíků (viz příloha). Důvodem je jak zvyšování cen vstupů, tak i další nárůst minimálních mezd, na který jsme v minulých letech nereflektovali. Velice děkujeme za pochopení a těšíme se na Váš nákup!

 

Úprava cen geodetických kolíků

 

 

 

Změny v zasílání balíků - PPL

Rádi bychom Vás informovali o novinkách v zasílání balíků prostřednictvím našeho partnera, společnosti PPL CZ s.r.o.

14. února 2019 byl i na našem PPL ParcelShopu v obchůdku U sv. Anežky (náměstí v Týně nad Vltavou) zaveden nový systém k odbavení přijatých a vydávaných balíků. Ten by měl urychlit komunikaci se zákazníkem stejně jako s rozvážejícím řidičem.

Nový systém si ovšem žádá změny, které se dotknou samotných zákazníků. Dosud jste totiž byli zvyklí přijít na ParcelShop, kde Vás kompletně odbavili a vytiskli etiketu. Tento úkon je teď na Vás!!! Do obchůdku přijdete s hotovým balíčkem a etiketou, která bude předem zaplacená!!!

Pevně věříme, že budete se službami a našim vyškoleným personálem i nadále spokojeni.

 

Kde vytisknout etiketu?

www.balikprotebe.cz

 

 

Další důležité informace o službě:

https://www.ppl.cz/main.aspx?cls=art&art_id=577

 

Změny v zasílání balíků - PPL

 

 

Jakubské putování v Rakousku

Byl pátek 1.června, když jsme vyrazili v rámci „fotoprojektu“ na Jakubské putování do Rakouska. Odjížděli jsme všichni plni očekávání. Po příjezdu na místo (Heidenraichstain) nás mile přivítali rakouští přátelé, kteří nás provedli svou novou budovou, která je těsně před dokončením. Poté jsme si dali malé občerstvení a vyrazili na cestu dlouhou 12 km. Ta vedla podél trati hezkou přírodou, kolem rybníků, přes louky i lesy, kde jsme dokonce vykopali poklad. Unaveni letním počasím jsme se dopotáceli na ubytovnu. Po večeři jsme si udělali hudební večer a povídali až do noci.

Jakubské putování v Rakousku

Na sobotní den jsme měli připravený opět zajímavý program. Hned po snídani jsme se vydali lesem do nedaleké rodinné sklárny ve vesnici Neu Negelberg. Tam proběhla ukázka foukání ze skla a i my jsme dostali možnost, vyzkoušet si toto staré řemeslo. Poté jsme si prohlédli muzeum a zahradu s ukázkou výrobků. Odpoledne jsme se vydali zpět na ubytovnu a cestou lesem jsme dostali za úkol posbírat vše, co nás cvrnkne do nosu. Z toho jsme pak v zahradě u ubytovny vytvořili společné umělecké dílo. Všem trochu připomínalo pštrosa. Zbytek dne jsme trávili projekcí vyfocených fotek, hraním kostek, karet, fotbálku, stolního tenisu a večer opět završili společným zpíváním.

Poslední den se nám nejvíce líbila hodinová jízda místní sklářskou úzkokolejkou, po níž jsme se dostali zpět do Heidenraichstainu. Přátelé nám také ukázali své druhé působiště a pohostili vydatným obědem. Rozloučili jsme se předáním kalendáře z fotografického kroužku a oslíka z tkalcovny. My jsme na oplátku dostali dřevěného anděla pro štěstí.

Jakubské putování v Rakousku

Slavnostní vernisáž k výstavě fotografií

V pátek 31. srpna 2018 v 10 hodin byla v Městské galerii v Týně nad Vltavou zahájena slavnostní vernisáži k výstavě fotografií. Ta se stala krásným vyvrcholením projektu, na kterém se společně podíleli uživatelé služeb Domova Sv. Anežky, o.p.s. v Týně nad Vltavou a uživatelé služeb spřátelené organizace Tagesstätte Zuversicht. Tento hodnotný projekt s názvem: Dvě země - jeden svět aneb "Co všechno my (ne) vidíme" mohl být realizován za přispění finančních prostředků z programu Interreg V-A Rakousko – Česká Republika, v rámci Fondu malých projektů.

Na vernisáži promluvili pan senátor Ing. Tomáš Jirsa, MBA, místostarostka Města Týn nad Vltavou Ing. Pavla Fraňková a celý proslov uváděla paní Petra Herotová Svobodová. Za rakouského partnera promluvil pan Stephan Zimm a navštívit nás přijel také pan starosta  Heidenreichsteinu pan Gerhard Kirchmajer. Po úvodních slovech následoval hudební program kapel Živelná pohroma a Combo Pertholz.

Slavnostní vernisáž k výstavě fotografií

Při prohlídce fotografií měli hosté možnost si poslechnout hudební vystoupení slečny Lenky Němcové, která vystudovala Konzervatoř v Českých Budějovicích na housle a violu, a letošním rokem ukončila studium na Akademii Múzických umění v Praze v oboru viola. Pro návštěvníky bylo připraveno bohaté pohoštění a k dispozici byly krásné památkové brožury, o který byl velký zájem.

Tato vernisáž je výsledkem víc než roční práce uživatelů služeb Domova sv. Anežky, o.p.s. v Týně nad Vltavou a klientů stacionáře Tagesstätte Zuversicht z Dolního Rakouska. Ti jsou autory fotografií, jež je možné v Městské galerii shlédnout. Samotná výstava fotografií potrvá až do 23. září.

Slavnostní vernisáž k výstavě fotografií

Netradiční zajímavostí výstavy je doprovodný program, kdy společně s klienty Domova sv. Anežky vytvoříme z prostoru galerie Cameru Obscuru. Řeč je o dokonalé temné komoře, do které se díky jednomu malému otvoru v okně promítne obraz celého náměstí.  Galerie zůstane takto upravená do 16. září, přičemž nenarušíme průběh výstavy, naopak ji zajímavě obohatíme.

Srdečně zveme všechny zájemce k prohlídce! Těšíme se na Vás!

Stanování na Anníně

V létě jsme měli naplánované dva větší pobyty. První bylo stanování na Šumavě v kempu Annín a druhý byl v penzionu v Třeboni.

Kemp, jenž po celé délce ohraničuje řeka Otava, měl velmi skromné vybavení a byl v tam klid, což nám vyhovovalo. Program jsme měli nabitý a už cestou tam jsme zvládli krátký pochod na rozhlednu Javorník, odkud byl parádní výhled na okolní krajinu. Po sestupu jsme pokračovali do našeho kempu, postavili stany (měli jsme čtyři) a vydali se na obhlídku okolí. Prošli jsme vesnici Annín a odtud došli až ke kostelíčku Sv. Mořice se starým hřbitovem.

Na druhý den jsme si naplánovali nejdelší výlet (zhruba16 km), jehož trasa vedla ze Špičáku u Železné rudy snad největším kopcem, co jsme kdy šli, na rozhlednu Špičák. Tam jsme se pořádně vydýchali, odpočali a pokračovali dál na Černé jezero a z něj na Čertovo jezero, odtud zpět přes Železnou Rudu do Špičáku. Byl to náročný pochod. Večer jsme se ještě někteří umyli v řece, k jídlu udělali párky na ohni a postupně odpadli do spacáků.

Třetí den už byl trochu volnější. Jeli jsme se podívat na hrad Velhartice, kde si zájemci prošli prohlídkovou trasu a ostatní relaxovali v hradních zahradách. Na hradě a v zahradách hradu jsme nakonec strávili něco přes tři hodiny. Výlet jsme uzavřeli společným obědem v místní hospůdce. Večer jsme opět udělali ohníček, zpívali a hráli na kytary.

Čtvrtý poslední den našeho šumavského putování jsme si připravili návštěvu hradu Rabí. Takže jsme v kempu vše sbalili, uklidili a s těžkým srdcem vyrazili cestou k domovu.

Stanování na Anníně

Prodejní výstava v Rakousku

V rámci spolupráce a realizace společných aktivit navštívili ve středu dne 15. 8. 2018 uživatelé služeb Domova Sv. Anežky, o.p.s. Klein Pertholz - obec, v níž sídlí spřátelená organizace Tagesstätte Zuversicht.

 

Toho dne se konaly slavnosti obce, na kterých probíhal krom jiného také trhový prodej. Uživatelé si proto k této příležitosti připravili vlastní stánek, ve kterém nabízeli zboží, na jehož výrobě se sami podíleli. Měli tak jedinečnou možnost ukázat svou zručnost lidem za hranicemi vlastního státu. Pestrost a rozmanitost nabízených výrobků zaujala mnohé z návštěvníků slavností a uživatelé se svým stánkem slavili velký úspěch.

 

Prodejní výstava v Rakousku

Uživatelé se tak na nabízených výrobcích podíleli nejen vlastní tvorbou, ale bylo pro ně milým překvapením, že se osobně účastnili prodeje, komunikovali s návštěvníky, výrobky balili do fólií a předávali informace k prodávanému produktu. Návštěvnost slavností byla obrovská a o nabízené výrobky byl velký zájem. Uživatelé sociálních služeb Domova Sv. Anežky, o.p.s. tak poslali vzkaz i za hranice našeho státu, že na práci, na které se podílí, mohou být právem pyšní.

Prodejní výstava v Rakousku

Doprovodnou aktivitou těchto slavností byla také projektová schůzka partnerů (zástupců Domova Sv. Anežky, o.p.s. a organizace Tagesstätte Zuversicht) k realizaci společného projektu: Dvě země – jeden svět aneb „Co všechny my (ne) vidíme“, registrační číslo KPF-01-003, který je dotován z rozpočtu Fondu malých projektů, Programu Interreg V-A Rakousko – Česká republika. Na zmíněné schůzce byly řešeny podrobnosti k blížící se slavnostní vernisáži, jež proběhne v pátek 31.8.2018 v Městské galerii v Týně nad Vltavou, kde budou uživatelé vystavovat své fotografie. Všichni jste srdečně zváni.

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pozvanka-a5-net.pdf 1823.9 Kb

Země Živitelka 2018

Již zítra se pro návštěvníky otevřou brány Českobudějovického výstaviště. Jako každý rok můžete podpořit Domov sv. Anežky, o.p.s. tím, že si koupíte výrobek z dílen s chráněnými pracovními místy. Letos nás najdete v novém pavilónu 701, jehož umístění je zvýrazněno na přiložené mapě. Těšíme se na Vaši návštěvu!!!

Země Živitelka 2018

 

 

Akce a výlety sociálních služeb

Výlet do Bechyně

V pátek 2. února 2018 se klienti Domova sv. Anežky rozjeli na výchovně poznávací výlet do Bechyně. Na autobusovém nádraží dostal každý za úkol najít spoj do okolního města…zjistit kdy a z kterého nástupiště jede. Následovalo procvičování paměti a orientace v nákupním centru. Klienti si měli zapamatovat různé položky z nákupního seznamu a ty pak v obchodě najít. Celý výlet jsme zakončili příjemnou procházkou po historickém centru Bechyně.

 

Třetí turnaj a kuželky

14. února.2018 jsme se zúčastnili turnaje v iBoccie v Českých Budějovicích na turnaji Boccie, který se konal v tělocvičně u Hvízdala. Jednalo se o třetí turnaj v letošním roce, který pořádá Arpida. Za naši organizaci se pravidelně účastní dva týmy. Perníkáři tentokrát skončili na šestém místě a Kobry dokonce na třetím.

O pár dní později jsme se zase vydali na tradiční turnaj v kuželkách do Tábora. O perfektní organizaci se stará Denní stacionář Klíček ze Záluží. Náš tým pilně trénoval celý týden před turnajem, aby urval pořádný výsledek. Podle našeho mínění hrál celý tým výborně, ale bohužel se na turnaji našly zdatnější družstva. Skončili jsme tak na krásném osmém místě. Nakonec totiž nezáleží na výsledku, ale na tom, že jsme si celý výlet do Tábora náležitě užili.

 

Plavání v Třeboni

Pro uživatele našich sociálních služeb se snažíme neustále vymýšlet nové možnosti trávení volného času i zpestření aktivit v rámci sociální rehabilitace. Proto jsme si 10. dubna vyrazili užít teplou vodu do Lázní Aurora v Třeboni. Voda je po vyčerpávajícím dni hotovým balzámem na duši pro zdravého člověka, natož pro handicapovaného. Uživatelé se nám doslova před očima měnili v malé děti, cákající a užívající si každou minutu v bazénu.

 

Oslava životního jubilea

Každý z nás si pravidelně každý rok láme hlavu s tím, jak obdarovat blízkého člověku, aby mu udělal radost. Zaměstnanec Domova sv. Anežky to vyřešil opravdu excelentním způsobem. Poprosil nás totiž, abychom s Živelnou pohromou zahráli jeho tatínkovi k sedmdesátým narozeninám. Nemohli jsme proto odmítnout a zúčastnili se 21. dubna 2018 zahradní oslavy. Strávili jsme tak příjemné odpoledne v rodinné atmosféře a zahráli kolem dvaceti písní. Oslavenec byl nadšený a nám příjemný pocit vykouzlil úsměv na tváři.

 

Májka 2018 v Anežce

K životu na „Anežce“ již neodmyslitelně patří tradiční májka. Ta se letos, z důvodu státního svátku připadajícího na úterý, konala již v pátek 27. dubna. Jako každý rok jsme si opekli špekáčky, zazpívali s Živelnou pohromou a spálili čarodějnici. Naštěstí nám vyšlo krásné slunečné počasí a akce se tak mohla protáhnout do večerních hodin, což jsme si náležitě užili.

 

Ukončení sezóny iBoccie

23. dubna 2018 jsme uzavřeli naší Boccia sezónu na slavnostním vyhlášení v Českých Budějovicích. Můžeme se pochválit – nedopadla vůbec špatně. Tým Perníkářů se v konečných výsledcích umístil na 5. místě v II. lize a tým Kober se umístil na 2. místě v II. lize, čímž si zajistili postup do I. Ligy. Takže příští rok bude soupeřit s těmi nejlepšími týmy v jihočeském kraji. Vyhlášení probíhalo v přátelském prostředí, každý domov přivezl domácí buchtu a nějaké to pití.

 

Zahradní oslava

Našemu Víťovi je už čtyřicet. Toto jubileum nám sám oslavenec avizoval již před rokem, proto jsme ho společně s ním oslavili ve čtvrtek 10. května. Víťa měl vše perfektně připravené včetně slunečného počasí a živé muziky (Živelná pohroma). Snad i spousta krásných dárků mu vykouzlila úsměv na rtech a celé odpoledne se neslo v přátelské atmosféře prodchnuté vůní špekáčků. Přejeme ještě jednou hodně zdraví do dalších let…

 

Červená Lhota

V pátek 11. května 2018 jsme si udělali romantický výlet na zámek Červená Lhota, který je pro tyto příležitosti přímo vybízející. V „Anežce“ jsme si splnili všechny nezbytné povinnosti a plně zaplněným autem vyrazili. Před zámkem vznikla společná fotografie, po níž jsme si udělali vlastní prohlídku. Tu organizovanou jsme bohužel z časových důvodů nestihli, ale přesto nás náš kamarád poučil o původu názvu Červené Lhoty. V obchůdku se suvenýry jsme si koupili pár drobností a před odjezdem stihli alespoň kávu ve stánku u rybníka. Pak už nás ovšem poháněla chuť na páteční oběd a vydali jsme se na zpáteční cestu.

 

Sportovní hry na Hluboké

Ve středu 16. května jsme se zúčastnili 25. ročníku Sportovních her na Hluboké nad Vltavou. Náš tým Draci z Anežky skončil na krásném 3. místě (z třinácti týmů). Soutěžili jsme v šesti disciplínách a to závody na vozíčkách, autový hod, hod diskem na míček, hod kriketovým míčkem, skok z místa do dálky a běh na 60 metrů. Všem se nám tam moc líbilo, dostali jsme „fidorkové“ medaile a spoustu zajímavých cen. Těšíme se na příští ročník, na který pořádně potrénujeme, abychom vyhráli první místo.

 

ČESKOBUDĚJOVICKÝ GEJZÍR fest open air aneb POHODÁŘI V TRÁVĚ

V sobotu 19.5.2018 jsme se již podruhé zúčastnili „Českobudějovického gejzíru“, což je takový malý sympatický folk-rock-metalový festival. Vzhledem k tomu, že jsme byli pozváni jako účinkující, bylo o nás postaráno jako o opravdové hvězdy včetně občerstvení. Přesně ve 13:00 jsme zpívajícímu publiku zahráli devět písní z našeho repertoáru. Domů se nám ale nechtělo a tak jsme se zdrželi, abychom si poslechli ostatní hudebníky. K návratu jsme se nakonec odebrali až v podvečer…

 

 

 

Dvě země - jeden svět aneb "Co všechno my (ne)vidíme"

Již jsme Vás informovali o zahájení projektu z programu Interreg V-A, jehož základní informace najdete v záložce --> SOCIÁLNÍ SLUŽBY --> PODPOROVÁNO Z PROJEKTU --> INTERREG. V jeho rámci se ale uskutečnilo několik akcí, které jistě stojí za zmínku:

 

„Město v zimě“

Hned začátkem února (v pátek 9. února 2018) jsme se v rámci tohoto „fotoprojektu“ vydali do Písku zaběhnout nové fotoaparáty. Přestože se zúčastnili pouze čtyři fotografové, byli jsme nadmíru spokojeni, protože malá skupinka vybízela k individuálnímu přístupu. Záměrně široce vybrané téma „město v zimě“ nám v ničem nesvazovalo ruce a měli jsme možnost se „vyřádit“ na nepřeberném množství námětů. Neopomněli jsme tak písecký most, obě náměstí nebo park.

 

Vláčky a koleje

V Březnu jsme se naopak vydali fotit do Veselí nad Lužnicí, protože jsme zvolili téma „Vlakové nádraží“. To ve Veselí jsme si celé prošli, prohlédli jsme si jízdní řády a fotili přijíždějící a odjíždějící vlaky. Trochu jednotvárné okolí jsme si pak zpříjemnili v místním nádražním bufetu. Přestože zrovna řádila chřipková epidemie a účast byla malá, výlet jsme si patřičně užili a už v autě na zpáteční cestě jsme přemýšleli, kam se vydáme příště.

 

Kreativ Soběslav

V pátek 23. března se v Soběslavi konala výstava domácích kutilů a tvořitelů Kreativ. Přišlo nám jako zajímavá zkušenost, spojit focení s návštěvou této výstavy.  A téma se vlastně nabízelo samo – Lidová tvořivost. Viděli jsme totiž spoustu krásných výrobků a věcí. Pokud jste na této výstavě ještě nebyli, určitě si na příští setkání udělejte čas. Cílem Kreativu Soběslav je totiž umožnit co nejširší veřejnosti poznat nové věci, seznámit se se zajímavými kreativními technikami, nakoupit si pomůcky pro tvoření a krásné výrobky. V neposlední řadě prožít příjemně strávený čas, v dnes tak uspěchané době. Výstavy se navíc účastní firmy, které si pro Vás připraví tvořivé dílny, workshopy, prodej pomůcek a materiálu pro kreativní tvoření, ale i drobní prodejci, kteří rádi tvoří a chtějí prostě jen ukázat své zboží. My určitě zase přijedeme.

 

Návštěva přátel z Rakouska

V pondělí 16. dubna 2018 jsme měli domluvené další setkání s našimi rakouskými přáteli v rámci zmíněného projektu. Kamarádi z Rakouska dorazili přesně na desátou hodinu, takže jsme společně posvačili, zazpívali písničku a vzájemně si prohlédli fotky z výletů. Po svačině jsme vyrazili na zámek v Kolodějích nad Lužnicí, kde nás čekala prohlídka interiérů zámku. Vše nám přišlo velice zajímavé a závěrky fotoaparátů nestíhaly cvakat. Ze zámku naše kroky směřovaly do Týnské ZUŠ, kde nám žáci zahráli a zazpívali pár písniček a jen kručení v břiše nás upozornilo na dobu oběda. Uháněli jsme proto do Sokolovny, kde jsme si pochutnali na výborné polévce a svíčkové. Nad talířem jsme pak probrali další setkání, předali malý dárek a přátelsky se rozloučili.

 

Změny v oblasti plnění povinného podílu zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Prosíme všechny odběratele výrobků a služeb Domova sv. Anežky, o.p.s. o součinnost související s novelou zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, která přináší změny v oblasti plnění povinného podílu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Tato novela (nabytí účinnosti dne 1.10.2017) nám totiž jako dodavateli ukládá povinnost vložit údaje do elektronické evidence vedené Ministerstvem práce a sociálních věcí a to nejpozději do 30 kalendářních dnů od zaplacení.

Prosíme tedy všechny odběratele o sdělení skutečnosti, zda se chystáte tzv. náhradní plnění využít a zároveň bychom potřebovali kontaktní e-mailovou adresu, na které budete údaje vložené do registru potvrzovat.

Velice děkujeme za spolupráci.