Aktuality

Akce a výlety sociálních služeb

Výlet do Bechyně

V pátek 2. února 2018 se klienti Domova sv. Anežky rozjeli na výchovně poznávací výlet do Bechyně. Na autobusovém nádraží dostal každý za úkol najít spoj do okolního města…zjistit kdy a z kterého nástupiště jede. Následovalo procvičování paměti a orientace v nákupním centru. Klienti si měli zapamatovat různé položky z nákupního seznamu a ty pak v obchodě najít. Celý výlet jsme zakončili příjemnou procházkou po historickém centru Bechyně.

 

Třetí turnaj a kuželky

14. února.2018 jsme se zúčastnili turnaje v iBoccie v Českých Budějovicích na turnaji Boccie, který se konal v tělocvičně u Hvízdala. Jednalo se o třetí turnaj v letošním roce, který pořádá Arpida. Za naši organizaci se pravidelně účastní dva týmy. Perníkáři tentokrát skončili na šestém místě a Kobry dokonce na třetím.

O pár dní později jsme se zase vydali na tradiční turnaj v kuželkách do Tábora. O perfektní organizaci se stará Denní stacionář Klíček ze Záluží. Náš tým pilně trénoval celý týden před turnajem, aby urval pořádný výsledek. Podle našeho mínění hrál celý tým výborně, ale bohužel se na turnaji našly zdatnější družstva. Skončili jsme tak na krásném osmém místě. Nakonec totiž nezáleží na výsledku, ale na tom, že jsme si celý výlet do Tábora náležitě užili.

 

Plavání v Třeboni

Pro uživatele našich sociálních služeb se snažíme neustále vymýšlet nové možnosti trávení volného času i zpestření aktivit v rámci sociální rehabilitace. Proto jsme si 10. dubna vyrazili užít teplou vodu do Lázní Aurora v Třeboni. Voda je po vyčerpávajícím dni hotovým balzámem na duši pro zdravého člověka, natož pro handicapovaného. Uživatelé se nám doslova před očima měnili v malé děti, cákající a užívající si každou minutu v bazénu.

 

Oslava životního jubilea

Každý z nás si pravidelně každý rok láme hlavu s tím, jak obdarovat blízkého člověku, aby mu udělal radost. Zaměstnanec Domova sv. Anežky to vyřešil opravdu excelentním způsobem. Poprosil nás totiž, abychom s Živelnou pohromou zahráli jeho tatínkovi k sedmdesátým narozeninám. Nemohli jsme proto odmítnout a zúčastnili se 21. dubna 2018 zahradní oslavy. Strávili jsme tak příjemné odpoledne v rodinné atmosféře a zahráli kolem dvaceti písní. Oslavenec byl nadšený a nám příjemný pocit vykouzlil úsměv na tváři.

 

Májka 2018 v Anežce

K životu na „Anežce“ již neodmyslitelně patří tradiční májka. Ta se letos, z důvodu státního svátku připadajícího na úterý, konala již v pátek 27. dubna. Jako každý rok jsme si opekli špekáčky, zazpívali s Živelnou pohromou a spálili čarodějnici. Naštěstí nám vyšlo krásné slunečné počasí a akce se tak mohla protáhnout do večerních hodin, což jsme si náležitě užili.

 

Ukončení sezóny iBoccie

23. dubna 2018 jsme uzavřeli naší Boccia sezónu na slavnostním vyhlášení v Českých Budějovicích. Můžeme se pochválit – nedopadla vůbec špatně. Tým Perníkářů se v konečných výsledcích umístil na 5. místě v II. lize a tým Kober se umístil na 2. místě v II. lize, čímž si zajistili postup do I. Ligy. Takže příští rok bude soupeřit s těmi nejlepšími týmy v jihočeském kraji. Vyhlášení probíhalo v přátelském prostředí, každý domov přivezl domácí buchtu a nějaké to pití.

 

Zahradní oslava

Našemu Víťovi je už čtyřicet. Toto jubileum nám sám oslavenec avizoval již před rokem, proto jsme ho společně s ním oslavili ve čtvrtek 10. května. Víťa měl vše perfektně připravené včetně slunečného počasí a živé muziky (Živelná pohroma). Snad i spousta krásných dárků mu vykouzlila úsměv na rtech a celé odpoledne se neslo v přátelské atmosféře prodchnuté vůní špekáčků. Přejeme ještě jednou hodně zdraví do dalších let…

 

Červená Lhota

V pátek 11. května 2018 jsme si udělali romantický výlet na zámek Červená Lhota, který je pro tyto příležitosti přímo vybízející. V „Anežce“ jsme si splnili všechny nezbytné povinnosti a plně zaplněným autem vyrazili. Před zámkem vznikla společná fotografie, po níž jsme si udělali vlastní prohlídku. Tu organizovanou jsme bohužel z časových důvodů nestihli, ale přesto nás náš kamarád poučil o původu názvu Červené Lhoty. V obchůdku se suvenýry jsme si koupili pár drobností a před odjezdem stihli alespoň kávu ve stánku u rybníka. Pak už nás ovšem poháněla chuť na páteční oběd a vydali jsme se na zpáteční cestu.

 

Sportovní hry na Hluboké

Ve středu 16. května jsme se zúčastnili 25. ročníku Sportovních her na Hluboké nad Vltavou. Náš tým Draci z Anežky skončil na krásném 3. místě (z třinácti týmů). Soutěžili jsme v šesti disciplínách a to závody na vozíčkách, autový hod, hod diskem na míček, hod kriketovým míčkem, skok z místa do dálky a běh na 60 metrů. Všem se nám tam moc líbilo, dostali jsme „fidorkové“ medaile a spoustu zajímavých cen. Těšíme se na příští ročník, na který pořádně potrénujeme, abychom vyhráli první místo.

 

ČESKOBUDĚJOVICKÝ GEJZÍR fest open air aneb POHODÁŘI V TRÁVĚ

V sobotu 19.5.2018 jsme se již podruhé zúčastnili „Českobudějovického gejzíru“, což je takový malý sympatický folk-rock-metalový festival. Vzhledem k tomu, že jsme byli pozváni jako účinkující, bylo o nás postaráno jako o opravdové hvězdy včetně občerstvení. Přesně ve 13:00 jsme zpívajícímu publiku zahráli devět písní z našeho repertoáru. Domů se nám ale nechtělo a tak jsme se zdrželi, abychom si poslechli ostatní hudebníky. K návratu jsme se nakonec odebrali až v podvečer…

 

 

 

Dvě země - jeden svět aneb "Co všechno my (ne)vidíme"

Již jsme Vás informovali o zahájení projektu z programu Interreg V-A, jehož základní informace najdete v záložce --> SOCIÁLNÍ SLUŽBY --> PODPOROVÁNO Z PROJEKTU --> INTERREG. V jeho rámci se ale uskutečnilo několik akcí, které jistě stojí za zmínku:

 

„Město v zimě“

Hned začátkem února (v pátek 9. února 2018) jsme se v rámci tohoto „fotoprojektu“ vydali do Písku zaběhnout nové fotoaparáty. Přestože se zúčastnili pouze čtyři fotografové, byli jsme nadmíru spokojeni, protože malá skupinka vybízela k individuálnímu přístupu. Záměrně široce vybrané téma „město v zimě“ nám v ničem nesvazovalo ruce a měli jsme možnost se „vyřádit“ na nepřeberném množství námětů. Neopomněli jsme tak písecký most, obě náměstí nebo park.

 

Vláčky a koleje

V Březnu jsme se naopak vydali fotit do Veselí nad Lužnicí, protože jsme zvolili téma „Vlakové nádraží“. To ve Veselí jsme si celé prošli, prohlédli jsme si jízdní řády a fotili přijíždějící a odjíždějící vlaky. Trochu jednotvárné okolí jsme si pak zpříjemnili v místním nádražním bufetu. Přestože zrovna řádila chřipková epidemie a účast byla malá, výlet jsme si patřičně užili a už v autě na zpáteční cestě jsme přemýšleli, kam se vydáme příště.

 

Kreativ Soběslav

V pátek 23. března se v Soběslavi konala výstava domácích kutilů a tvořitelů Kreativ. Přišlo nám jako zajímavá zkušenost, spojit focení s návštěvou této výstavy.  A téma se vlastně nabízelo samo – Lidová tvořivost. Viděli jsme totiž spoustu krásných výrobků a věcí. Pokud jste na této výstavě ještě nebyli, určitě si na příští setkání udělejte čas. Cílem Kreativu Soběslav je totiž umožnit co nejširší veřejnosti poznat nové věci, seznámit se se zajímavými kreativními technikami, nakoupit si pomůcky pro tvoření a krásné výrobky. V neposlední řadě prožít příjemně strávený čas, v dnes tak uspěchané době. Výstavy se navíc účastní firmy, které si pro Vás připraví tvořivé dílny, workshopy, prodej pomůcek a materiálu pro kreativní tvoření, ale i drobní prodejci, kteří rádi tvoří a chtějí prostě jen ukázat své zboží. My určitě zase přijedeme.

 

Návštěva přátel z Rakouska

V pondělí 16. dubna 2018 jsme měli domluvené další setkání s našimi rakouskými přáteli v rámci zmíněného projektu. Kamarádi z Rakouska dorazili přesně na desátou hodinu, takže jsme společně posvačili, zazpívali písničku a vzájemně si prohlédli fotky z výletů. Po svačině jsme vyrazili na zámek v Kolodějích nad Lužnicí, kde nás čekala prohlídka interiérů zámku. Vše nám přišlo velice zajímavé a závěrky fotoaparátů nestíhaly cvakat. Ze zámku naše kroky směřovaly do Týnské ZUŠ, kde nám žáci zahráli a zazpívali pár písniček a jen kručení v břiše nás upozornilo na dobu oběda. Uháněli jsme proto do Sokolovny, kde jsme si pochutnali na výborné polévce a svíčkové. Nad talířem jsme pak probrali další setkání, předali malý dárek a přátelsky se rozloučili.

 

Změny v oblasti plnění povinného podílu zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Prosíme všechny odběratele výrobků a služeb Domova sv. Anežky, o.p.s. o součinnost související s novelou zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, která přináší změny v oblasti plnění povinného podílu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Tato novela (nabytí účinnosti dne 1.10.2017) nám totiž jako dodavateli ukládá povinnost vložit údaje do elektronické evidence vedené Ministerstvem práce a sociálních věcí a to nejpozději do 30 kalendářních dnů od zaplacení.

Prosíme tedy všechny odběratele o sdělení skutečnosti, zda se chystáte tzv. náhradní plnění využít a zároveň bychom potřebovali kontaktní e-mailovou adresu, na které budete údaje vložené do registru potvrzovat.

Velice děkujeme za spolupráci.