Aktuality

Upozornění

Dobrý den, dnes 12. listopadu 2019 bohužel musíme z technických důvodů zrušit odesílání všech balíků. Další svoz je naplánovaný na čtvrtek 14. listopadu.

Děkujeme za pochopení!!!

POZOR AKCE!!!

Chladné večery se kvapem blíží, proto se nezapomeňte dostatečně zásobit briketami z naší truhlářské dílny. Dnes nabízíme ojedinělou akci na 10 pytlů + 1 pytel zdarma. Cena za pytel (30 kg) je 120 Kč!!!

 

POZOR AKCE!!!

Oslava 20-tého výročí založení Domova sv. Anežky

Oslava 20-tého výročí založení Domova sv. Anežky

 

Rodinný běh pro dobrou věc

Náročné přípravy v sobotu 5.10.2019 i přes chladné a sychravé počasí vyvrcholily ve velice úspěšnou a uvolněnou akci. Ani občasná přeháňka a nutnost hřejivých kabátů neodradila přesně 72 běžců, kteří přišli svým výkonem podpořit činnost Domova sv. Anežky. Samozřejmě děkujeme i těm, jenž nás podpořili, i když z jakéhokoliv důvodu běžet nemohli. Nakonec se na startovném vybralo krásných 10.330 Kč, které budou věnovány provozu sociálních služeb a dílen s chráněnými pracovními místy.

 

Rodinný běh pro dobrou věc

 

Nakonec se vše stihlo v rekordním čase připravit, a proto asi není od věci poděkovat všem přítomným zaměstnancům (především pak těm na „rodičovské dovolené“), kteří oželeli sobotu v rodinném kruhu a podíleli se na technickém zajištění celé akce. Vážíme si Vaší práce!

 

Počasí se nakonec přece jen umoudřilo a při startu obou hlavních závodů pršelo všude okolo, jen ne v Čihovicích. Běžci se zahřáli pohybem a všichni ostatní zase urputným povzbuzováním. Snad na nás nezanevřete a zase za rok se potkáme na trati nebo kolem ní.

 

Na své si ale přišli i naši nejmladší návštěvníci, protože jsme letos poprvé kromě skákacího hradu zařadili i dětské dílničky a běh na 500 metrů korunovaný sladkou odměnou.

 

Rodinný běh pro dobrou věc

 

A aby těch poděkování nebylo málo, rádi bychom jedno adresovali panu Petru Pokornému za svěží příspěvek v podobě tiskové zprávy, kterou si můžete přečíst zde:

 

https://jcted.cz/velci-i-mali-bezci-podporili-domov-sv-anezky-nezastavila-je-ani-zima/?fbclid=IwAR160I65zgwHzDg_Be30faDujqziNzl9vQQUU0111CvVsyYJjY-Dkf0SrIc

 

Velké díky patří také sponzorům, kteří věnovali věcné ceny pro vítěze jednotlivých kategorií a také partnerům, kterými jsou každoročně Skupina ČEZ v rámci programu Oranžového roku, Město Týn nad Vltavou a POMOC Týn nad Vltavou, z.s. (jako pořadatel akce).

 

Rodinný běh pro dobrou věc                           Rodinný běh pro dobrou věc                               Rodinný běh pro dobrou věc

 

A pokud jste se do Čihovic náhodou nedostali, atmosférou rodinného běhu pro dobrou věc Vás jistě provede naše fotogalerie (letos se jí ujal nový pracovník v sociálních službách – pan Jan Rypáček).

 

https://www.facebook.com/pg/Domov-sv-Ane%C5%BEky-225503771733/photos/?tab=album&album_id=10156264299021734

 

Když jsem si o 29 hodin 57 minut a 30 sekund později s hrůzou vypínala časomíru, uvědomila jsem si, že pomalu vbíháme do již čtvrtého ročníku…takže běhu zdar!!!

 

 

POZOR!!! Změna termínu...

Rádi bychom Vás informovali o změně termínu Rodinného běhu pro dobrou věc, který se z technických důvodů uskuteční dne 5.10.2019 (původní termín byl 28.9.2019).

Přihlašovat se můžete na e-mailu: behproanezku@pomoc-tyn.cz

 

POZOR!!! Změna termínu...

Těšíme se na Vás!!!

Předání šeku - Tesco

Již jsme Vás informovali o zapojení do projektu společnosti Tesco Stores ČR a.s., které nám vyneslo krásné druhé místo a 16.000 Kč.

Šek jsme převzali v pondělí 2.září v prostorách nákupního centra TESCO v Českých Budějovicích.

Předání šeku - Tesco

Ještě jednou děkujeme za Vaši podporu!!!

 

 

 

Už se to blíží...28.9.2019

Nezapomeňte s námi běžet!!!


 

 

 

Vy rozhodujete, my pomáháme - TESCO


Milí příznivci Domova sv. Anežky, o.p.s.,

s radostí oznamujeme, že společnost Tesco Stores ČR a.s. zařadila náš projekt do programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“.

A teď už je to na Vás!!! Každý Váš nákup může rozhodnout!

A jak to vlastně funguje? Ode dneška (18.6.2019) do 14. července 2019 každý zákazník řetězce Tesco dostane za nákup žeton, který může za kasou vhodit do tubusu patřícímu jednomu ze tří projektů. Projekty následně dostanou podporu dle výsledného počtu žetonů (první – 30.000 Kč, druhý – 16.000 Kč a třetí – 10.000 Kč).

Pomozte nám pro naše nové centrum pomoci U sv. Františka v Bechyni získat potřebný nábytek – stoly a židle využijeme v poradenském centru, v dílnách a při různých akcích v Bechyni. Celkově naše centrum nabídne síť sociálních a podpůrných služeb, poradenství, ubytování a zaměstnání lidem s postižením i jinak znevýhodněným obyvatelům. Prvním krokem již bylo letošní otevření poradenského centra v Bechyni a teď můžete pomoci i Vy!

A ve kterých prodejnách nás můžete podpořit?

  • Bechyně (U vodojemu 992)
  • České Budějovice (J Boreckého 1590)
  • České Budějovice (Krajinská 16)
  • Soběslav (Obchodní 879)
  • Veselí nad Lužnicí (Budějovická 650)
  • Vodňany (Dr. Hajného 1274)

Těšíme se na Váš hlas…takže pro všechny - sraz v Tescu!!!

 

Více informací: https://itesco.cz/pomahame/project/15841/

 

 

POZOR POZOR...ať Vám tato mimořádná akce neuteče!!!

POZOR POZOR...

 

 

 

Centrum pomoci U sv. Františka

Již jsme Vás informovali o spuštění našeho nového komunitního centra v Bechyni, které pro Vás bude k dispozici. Přijďte nás navštívit!!! Pro všechny zájemce uvádíme kontaktní informace na našeho komunitního pracovníka, který zodpoví všechny dotazy a bude Vám s jakýmkoliv problémem nápomocen.

 

 

Centrum pomoci U sv. Františka

 

Adresa komunitního centra:

Kulturní středisko města Bechyně

U Nádraží 602

391 65  Bechyně

 

Kontakty na komunitního pracovníka:

Jméno: Aneta Hruboňová

 

Telefon: +420 601 299 132

e-mail: centrumpomoci@anezka-tyn.cz

 

 

Otevírací doba:

 

PONDĚLÍ

ZAVŘENO

ÚTERÝ

8:30 – 12:00

12:30 – 14:30

STŘEDA

8:30 – 12:00

12:30 – 14:30

ČTVRTEK

ZAVŘENO

12:00 – 14:30

PÁTEK

8:30 – 12:00

12:30 – 14:30

 

Otevírací doba je pouze orientační a může se lišit dle potřeb a možností komunitního pracovníka.

 

 

 

 

Sportovní aktivity v Anežce

Trend dnešní doby klade velký důraz na pohybové aktivity. Ty se snažíme dle možností našich uživatelů zapojit do každodenního života v Domově sv. Anežky. Proto se iBoccia, kuželky, plavání v Třeboni nebo cvičení pod dohledem trenéra stalo naší nedílnou součástí. Především návštěva wellness centra v Třeboni je oblíbenou aktivitou pro své bohaté vyžití. Kromě bazénu totiž mají uživatelé se svým doprovodem možnost pěkně se vypotit v páře, probublat ve vířivce nebo se dosyta vyřádit na tobogánu. Vůbec se nedivím, že se jim především v chladným a sychravých dnech ani po hodině a půl nechce z Třeboně vyrazit na zpáteční cestu. Důležitou roli pro nás získala v minulých letech iBoccia, ve které se našim uživatelům hodně dařilo. Pevně věříme, že nás začátečnické štěstí neopustí ani v letošním ročníku a oba naše týmy dosáhnou na hezké umístění v místní lize. Na velký výběr fotografií nejen ze sportovních aktivit se opět můžete podívat na našem Facebooku.

 

 

 

 

Úprava cen geodetických kolíků

Oznamujeme všem odběratelům, že s platností od 1. června 2019 upravujeme ceny geodetických kolíků (viz příloha). Důvodem je jak zvyšování cen vstupů, tak i další nárůst minimálních mezd, na který jsme v minulých letech nereflektovali. Velice děkujeme za pochopení a těšíme se na Váš nákup!

 

Úprava cen geodetických kolíků

 

 

 

Změny v zasílání balíků - PPL

Rádi bychom Vás informovali o novinkách v zasílání balíků prostřednictvím našeho partnera, společnosti PPL CZ s.r.o.

14. února 2019 byl i na našem PPL ParcelShopu v obchůdku U sv. Anežky (náměstí v Týně nad Vltavou) zaveden nový systém k odbavení přijatých a vydávaných balíků. Ten by měl urychlit komunikaci se zákazníkem stejně jako s rozvážejícím řidičem.

Nový systém si ovšem žádá změny, které se dotknou samotných zákazníků. Dosud jste totiž byli zvyklí přijít na ParcelShop, kde Vás kompletně odbavili a vytiskli etiketu. Tento úkon je teď na Vás!!! Do obchůdku přijdete s hotovým balíčkem a etiketou, která bude předem zaplacená!!!

Pevně věříme, že budete se službami a našim vyškoleným personálem i nadále spokojeni.

 

Kde vytisknout etiketu?

www.balikprotebe.cz

 

 

Další důležité informace o službě:

https://www.ppl.cz/main.aspx?cls=art&art_id=577

 

Změny v zasílání balíků - PPL

 

 

POZVÁNKA - výročí

POZVÁNKA - výročí

 

 

Rodinný běh pro dobrou věc 2018

Navzdory nepříznivé předpovědi počasí jsme se již podruhé sešli v Čihovicích při rodinném běhu pro dobrou věc. Jelikož jsme do příprav zaangažovali naši čerstvou maminku Michaelu Sýkorovou, vše bylo domluvené a klaplo na jedničku…a to včetně počasí. Tudíž všech 90 běžců vybíhalo na trať se sluníčkem v zádech. Snad je tento povolený „doping“ povzbudil k ještě lepším běžeckým výkonům a všichni si odpoledne náležitě užili. Doprovodného programu se letos ujal DJ Kája a nechyběl ani skákací hrad zapůjčený společností HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s., který ocenili především nejmenší sportovci. Naše velké poděkování patří i panu Ing. Františkovi Koberovi, který se chopil mikrofonu a celou akci svým hlasem provázel a komentoval. Místostarostka Města Týn nad Vltavou Ing. Pavla Fraňková si i přes nachlazení a nabitý program našla chvilku v diáři a předala ceny vítězům v jednotlivých kategoriích. To vše by se ovšem nemohlo uskutečnit bez obsluhy časomíry, které se ujal pan Ing. Petr Rohlena s manželkou. Samozřejmě děkujeme i všem sponzorům za hodnotné přispění na ceny vítězům a technické zajištění celé akce. V neposlední řadě patří naše velké díky i společnosti POMOC Týn nad Vltavou, z.s., která výtěžek ze startovného věnuje na chod Domova sv. Anežky. 

 

Rodinný běh pro dobrou věc 2018

 

Ještě jednou děkujeme všem, kdo se na akci jakýmkoliv způsobem podílel a pomalu vybíháme vstříc dalšímu ročníku.

Pokud máte ze sobotní akce nějakou pěknou fotku, můžete se o ni s námi podělit na e-mailu: behproanezku@pomoc-tyn.cz.

 

 

Jakubské putování v Rakousku

Byl pátek 1.června, když jsme vyrazili v rámci „fotoprojektu“ na Jakubské putování do Rakouska. Odjížděli jsme všichni plni očekávání. Po příjezdu na místo (Heidenraichstain) nás mile přivítali rakouští přátelé, kteří nás provedli svou novou budovou, která je těsně před dokončením. Poté jsme si dali malé občerstvení a vyrazili na cestu dlouhou 12 km. Ta vedla podél trati hezkou přírodou, kolem rybníků, přes louky i lesy, kde jsme dokonce vykopali poklad. Unaveni letním počasím jsme se dopotáceli na ubytovnu. Po večeři jsme si udělali hudební večer a povídali až do noci.

Jakubské putování v Rakousku

Na sobotní den jsme měli připravený opět zajímavý program. Hned po snídani jsme se vydali lesem do nedaleké rodinné sklárny ve vesnici Neu Negelberg. Tam proběhla ukázka foukání ze skla a i my jsme dostali možnost, vyzkoušet si toto staré řemeslo. Poté jsme si prohlédli muzeum a zahradu s ukázkou výrobků. Odpoledne jsme se vydali zpět na ubytovnu a cestou lesem jsme dostali za úkol posbírat vše, co nás cvrnkne do nosu. Z toho jsme pak v zahradě u ubytovny vytvořili společné umělecké dílo. Všem trochu připomínalo pštrosa. Zbytek dne jsme trávili projekcí vyfocených fotek, hraním kostek, karet, fotbálku, stolního tenisu a večer opět završili společným zpíváním.

Poslední den se nám nejvíce líbila hodinová jízda místní sklářskou úzkokolejkou, po níž jsme se dostali zpět do Heidenraichstainu. Přátelé nám také ukázali své druhé působiště a pohostili vydatným obědem. Rozloučili jsme se předáním kalendáře z fotografického kroužku a oslíka z tkalcovny. My jsme na oplátku dostali dřevěného anděla pro štěstí.

Jakubské putování v Rakousku

Slavnostní vernisáž k výstavě fotografií

V pátek 31. srpna 2018 v 10 hodin byla v Městské galerii v Týně nad Vltavou zahájena slavnostní vernisáži k výstavě fotografií. Ta se stala krásným vyvrcholením projektu, na kterém se společně podíleli uživatelé služeb Domova Sv. Anežky, o.p.s. v Týně nad Vltavou a uživatelé služeb spřátelené organizace Tagesstätte Zuversicht. Tento hodnotný projekt s názvem: Dvě země - jeden svět aneb "Co všechno my (ne) vidíme" mohl být realizován za přispění finančních prostředků z programu Interreg V-A Rakousko – Česká Republika, v rámci Fondu malých projektů.

Na vernisáži promluvili pan senátor Ing. Tomáš Jirsa, MBA, místostarostka Města Týn nad Vltavou Ing. Pavla Fraňková a celý proslov uváděla paní Petra Herotová Svobodová. Za rakouského partnera promluvil pan Stephan Zimm a navštívit nás přijel také pan starosta  Heidenreichsteinu pan Gerhard Kirchmajer. Po úvodních slovech následoval hudební program kapel Živelná pohroma a Combo Pertholz.

Slavnostní vernisáž k výstavě fotografií

Při prohlídce fotografií měli hosté možnost si poslechnout hudební vystoupení slečny Lenky Němcové, která vystudovala Konzervatoř v Českých Budějovicích na housle a violu, a letošním rokem ukončila studium na Akademii Múzických umění v Praze v oboru viola. Pro návštěvníky bylo připraveno bohaté pohoštění a k dispozici byly krásné památkové brožury, o který byl velký zájem.

Tato vernisáž je výsledkem víc než roční práce uživatelů služeb Domova sv. Anežky, o.p.s. v Týně nad Vltavou a klientů stacionáře Tagesstätte Zuversicht z Dolního Rakouska. Ti jsou autory fotografií, jež je možné v Městské galerii shlédnout. Samotná výstava fotografií potrvá až do 23. září.

Slavnostní vernisáž k výstavě fotografií

Netradiční zajímavostí výstavy je doprovodný program, kdy společně s klienty Domova sv. Anežky vytvoříme z prostoru galerie Cameru Obscuru. Řeč je o dokonalé temné komoře, do které se díky jednomu malému otvoru v okně promítne obraz celého náměstí.  Galerie zůstane takto upravená do 16. září, přičemž nenarušíme průběh výstavy, naopak ji zajímavě obohatíme.

Srdečně zveme všechny zájemce k prohlídce! Těšíme se na Vás!

Stanování na Anníně

V létě jsme měli naplánované dva větší pobyty. První bylo stanování na Šumavě v kempu Annín a druhý byl v penzionu v Třeboni.

Kemp, jenž po celé délce ohraničuje řeka Otava, měl velmi skromné vybavení a byl v tam klid, což nám vyhovovalo. Program jsme měli nabitý a už cestou tam jsme zvládli krátký pochod na rozhlednu Javorník, odkud byl parádní výhled na okolní krajinu. Po sestupu jsme pokračovali do našeho kempu, postavili stany (měli jsme čtyři) a vydali se na obhlídku okolí. Prošli jsme vesnici Annín a odtud došli až ke kostelíčku Sv. Mořice se starým hřbitovem.

Na druhý den jsme si naplánovali nejdelší výlet (zhruba16 km), jehož trasa vedla ze Špičáku u Železné rudy snad největším kopcem, co jsme kdy šli, na rozhlednu Špičák. Tam jsme se pořádně vydýchali, odpočali a pokračovali dál na Černé jezero a z něj na Čertovo jezero, odtud zpět přes Železnou Rudu do Špičáku. Byl to náročný pochod. Večer jsme se ještě někteří umyli v řece, k jídlu udělali párky na ohni a postupně odpadli do spacáků.

Třetí den už byl trochu volnější. Jeli jsme se podívat na hrad Velhartice, kde si zájemci prošli prohlídkovou trasu a ostatní relaxovali v hradních zahradách. Na hradě a v zahradách hradu jsme nakonec strávili něco přes tři hodiny. Výlet jsme uzavřeli společným obědem v místní hospůdce. Večer jsme opět udělali ohníček, zpívali a hráli na kytary.

Čtvrtý poslední den našeho šumavského putování jsme si připravili návštěvu hradu Rabí. Takže jsme v kempu vše sbalili, uklidili a s těžkým srdcem vyrazili cestou k domovu.

Stanování na Anníně

Prodejní výstava v Rakousku

V rámci spolupráce a realizace společných aktivit navštívili ve středu dne 15. 8. 2018 uživatelé služeb Domova Sv. Anežky, o.p.s. Klein Pertholz - obec, v níž sídlí spřátelená organizace Tagesstätte Zuversicht.

 

Toho dne se konaly slavnosti obce, na kterých probíhal krom jiného také trhový prodej. Uživatelé si proto k této příležitosti připravili vlastní stánek, ve kterém nabízeli zboží, na jehož výrobě se sami podíleli. Měli tak jedinečnou možnost ukázat svou zručnost lidem za hranicemi vlastního státu. Pestrost a rozmanitost nabízených výrobků zaujala mnohé z návštěvníků slavností a uživatelé se svým stánkem slavili velký úspěch.

 

Prodejní výstava v Rakousku

Uživatelé se tak na nabízených výrobcích podíleli nejen vlastní tvorbou, ale bylo pro ně milým překvapením, že se osobně účastnili prodeje, komunikovali s návštěvníky, výrobky balili do fólií a předávali informace k prodávanému produktu. Návštěvnost slavností byla obrovská a o nabízené výrobky byl velký zájem. Uživatelé sociálních služeb Domova Sv. Anežky, o.p.s. tak poslali vzkaz i za hranice našeho státu, že na práci, na které se podílí, mohou být právem pyšní.

Prodejní výstava v Rakousku

Doprovodnou aktivitou těchto slavností byla také projektová schůzka partnerů (zástupců Domova Sv. Anežky, o.p.s. a organizace Tagesstätte Zuversicht) k realizaci společného projektu: Dvě země – jeden svět aneb „Co všechny my (ne) vidíme“, registrační číslo KPF-01-003, který je dotován z rozpočtu Fondu malých projektů, Programu Interreg V-A Rakousko – Česká republika. Na zmíněné schůzce byly řešeny podrobnosti k blížící se slavnostní vernisáži, jež proběhne v pátek 31.8.2018 v Městské galerii v Týně nad Vltavou, kde budou uživatelé vystavovat své fotografie. Všichni jste srdečně zváni.

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pozvanka-a5-net.pdf 1823.9 Kb

Země Živitelka 2018

Již zítra se pro návštěvníky otevřou brány Českobudějovického výstaviště. Jako každý rok můžete podpořit Domov sv. Anežky, o.p.s. tím, že si koupíte výrobek z dílen s chráněnými pracovními místy. Letos nás najdete v novém pavilónu 701, jehož umístění je zvýrazněno na přiložené mapě. Těšíme se na Vaši návštěvu!!!

Země Živitelka 2018

 

 

Rodinný běh pro dobrou věc

Rádi bychom Vás pozvali na v pořadí již druhé sobotní odpoledne věnované nejen sportu, ale také Domovu sv. Anežky. Budeme rádi, pokud rozšíříte řady běžců a přijdete si s námi užít příjemně strávený čas.

 

Rodinný běh pro dobrou věc

Akce a výlety sociálních služeb

Výlet do Bechyně

V pátek 2. února 2018 se klienti Domova sv. Anežky rozjeli na výchovně poznávací výlet do Bechyně. Na autobusovém nádraží dostal každý za úkol najít spoj do okolního města…zjistit kdy a z kterého nástupiště jede. Následovalo procvičování paměti a orientace v nákupním centru. Klienti si měli zapamatovat různé položky z nákupního seznamu a ty pak v obchodě najít. Celý výlet jsme zakončili příjemnou procházkou po historickém centru Bechyně.

 

Třetí turnaj a kuželky

14. února.2018 jsme se zúčastnili turnaje v iBoccie v Českých Budějovicích na turnaji Boccie, který se konal v tělocvičně u Hvízdala. Jednalo se o třetí turnaj v letošním roce, který pořádá Arpida. Za naši organizaci se pravidelně účastní dva týmy. Perníkáři tentokrát skončili na šestém místě a Kobry dokonce na třetím.

O pár dní později jsme se zase vydali na tradiční turnaj v kuželkách do Tábora. O perfektní organizaci se stará Denní stacionář Klíček ze Záluží. Náš tým pilně trénoval celý týden před turnajem, aby urval pořádný výsledek. Podle našeho mínění hrál celý tým výborně, ale bohužel se na turnaji našly zdatnější družstva. Skončili jsme tak na krásném osmém místě. Nakonec totiž nezáleží na výsledku, ale na tom, že jsme si celý výlet do Tábora náležitě užili.

 

Plavání v Třeboni

Pro uživatele našich sociálních služeb se snažíme neustále vymýšlet nové možnosti trávení volného času i zpestření aktivit v rámci sociální rehabilitace. Proto jsme si 10. dubna vyrazili užít teplou vodu do Lázní Aurora v Třeboni. Voda je po vyčerpávajícím dni hotovým balzámem na duši pro zdravého člověka, natož pro handicapovaného. Uživatelé se nám doslova před očima měnili v malé děti, cákající a užívající si každou minutu v bazénu.

 

Oslava životního jubilea

Každý z nás si pravidelně každý rok láme hlavu s tím, jak obdarovat blízkého člověku, aby mu udělal radost. Zaměstnanec Domova sv. Anežky to vyřešil opravdu excelentním způsobem. Poprosil nás totiž, abychom s Živelnou pohromou zahráli jeho tatínkovi k sedmdesátým narozeninám. Nemohli jsme proto odmítnout a zúčastnili se 21. dubna 2018 zahradní oslavy. Strávili jsme tak příjemné odpoledne v rodinné atmosféře a zahráli kolem dvaceti písní. Oslavenec byl nadšený a nám příjemný pocit vykouzlil úsměv na tváři.

 

Májka 2018 v Anežce

K životu na „Anežce“ již neodmyslitelně patří tradiční májka. Ta se letos, z důvodu státního svátku připadajícího na úterý, konala již v pátek 27. dubna. Jako každý rok jsme si opekli špekáčky, zazpívali s Živelnou pohromou a spálili čarodějnici. Naštěstí nám vyšlo krásné slunečné počasí a akce se tak mohla protáhnout do večerních hodin, což jsme si náležitě užili.

 

Ukončení sezóny iBoccie

23. dubna 2018 jsme uzavřeli naší Boccia sezónu na slavnostním vyhlášení v Českých Budějovicích. Můžeme se pochválit – nedopadla vůbec špatně. Tým Perníkářů se v konečných výsledcích umístil na 5. místě v II. lize a tým Kober se umístil na 2. místě v II. lize, čímž si zajistili postup do I. Ligy. Takže příští rok bude soupeřit s těmi nejlepšími týmy v jihočeském kraji. Vyhlášení probíhalo v přátelském prostředí, každý domov přivezl domácí buchtu a nějaké to pití.

 

Zahradní oslava

Našemu Víťovi je už čtyřicet. Toto jubileum nám sám oslavenec avizoval již před rokem, proto jsme ho společně s ním oslavili ve čtvrtek 10. května. Víťa měl vše perfektně připravené včetně slunečného počasí a živé muziky (Živelná pohroma). Snad i spousta krásných dárků mu vykouzlila úsměv na rtech a celé odpoledne se neslo v přátelské atmosféře prodchnuté vůní špekáčků. Přejeme ještě jednou hodně zdraví do dalších let…

 

Červená Lhota

V pátek 11. května 2018 jsme si udělali romantický výlet na zámek Červená Lhota, který je pro tyto příležitosti přímo vybízející. V „Anežce“ jsme si splnili všechny nezbytné povinnosti a plně zaplněným autem vyrazili. Před zámkem vznikla společná fotografie, po níž jsme si udělali vlastní prohlídku. Tu organizovanou jsme bohužel z časových důvodů nestihli, ale přesto nás náš kamarád poučil o původu názvu Červené Lhoty. V obchůdku se suvenýry jsme si koupili pár drobností a před odjezdem stihli alespoň kávu ve stánku u rybníka. Pak už nás ovšem poháněla chuť na páteční oběd a vydali jsme se na zpáteční cestu.

 

Sportovní hry na Hluboké

Ve středu 16. května jsme se zúčastnili 25. ročníku Sportovních her na Hluboké nad Vltavou. Náš tým Draci z Anežky skončil na krásném 3. místě (z třinácti týmů). Soutěžili jsme v šesti disciplínách a to závody na vozíčkách, autový hod, hod diskem na míček, hod kriketovým míčkem, skok z místa do dálky a běh na 60 metrů. Všem se nám tam moc líbilo, dostali jsme „fidorkové“ medaile a spoustu zajímavých cen. Těšíme se na příští ročník, na který pořádně potrénujeme, abychom vyhráli první místo.

 

ČESKOBUDĚJOVICKÝ GEJZÍR fest open air aneb POHODÁŘI V TRÁVĚ

V sobotu 19.5.2018 jsme se již podruhé zúčastnili „Českobudějovického gejzíru“, což je takový malý sympatický folk-rock-metalový festival. Vzhledem k tomu, že jsme byli pozváni jako účinkující, bylo o nás postaráno jako o opravdové hvězdy včetně občerstvení. Přesně ve 13:00 jsme zpívajícímu publiku zahráli devět písní z našeho repertoáru. Domů se nám ale nechtělo a tak jsme se zdrželi, abychom si poslechli ostatní hudebníky. K návratu jsme se nakonec odebrali až v podvečer…

 

 

 

Dvě země - jeden svět aneb "Co všechno my (ne)vidíme"

Již jsme Vás informovali o zahájení projektu z programu Interreg V-A, jehož základní informace najdete v záložce --> SOCIÁLNÍ SLUŽBY --> PODPOROVÁNO Z PROJEKTU --> INTERREG. V jeho rámci se ale uskutečnilo několik akcí, které jistě stojí za zmínku:

 

„Město v zimě“

Hned začátkem února (v pátek 9. února 2018) jsme se v rámci tohoto „fotoprojektu“ vydali do Písku zaběhnout nové fotoaparáty. Přestože se zúčastnili pouze čtyři fotografové, byli jsme nadmíru spokojeni, protože malá skupinka vybízela k individuálnímu přístupu. Záměrně široce vybrané téma „město v zimě“ nám v ničem nesvazovalo ruce a měli jsme možnost se „vyřádit“ na nepřeberném množství námětů. Neopomněli jsme tak písecký most, obě náměstí nebo park.

 

Vláčky a koleje

V Březnu jsme se naopak vydali fotit do Veselí nad Lužnicí, protože jsme zvolili téma „Vlakové nádraží“. To ve Veselí jsme si celé prošli, prohlédli jsme si jízdní řády a fotili přijíždějící a odjíždějící vlaky. Trochu jednotvárné okolí jsme si pak zpříjemnili v místním nádražním bufetu. Přestože zrovna řádila chřipková epidemie a účast byla malá, výlet jsme si patřičně užili a už v autě na zpáteční cestě jsme přemýšleli, kam se vydáme příště.

 

Kreativ Soběslav

V pátek 23. března se v Soběslavi konala výstava domácích kutilů a tvořitelů Kreativ. Přišlo nám jako zajímavá zkušenost, spojit focení s návštěvou této výstavy.  A téma se vlastně nabízelo samo – Lidová tvořivost. Viděli jsme totiž spoustu krásných výrobků a věcí. Pokud jste na této výstavě ještě nebyli, určitě si na příští setkání udělejte čas. Cílem Kreativu Soběslav je totiž umožnit co nejširší veřejnosti poznat nové věci, seznámit se se zajímavými kreativními technikami, nakoupit si pomůcky pro tvoření a krásné výrobky. V neposlední řadě prožít příjemně strávený čas, v dnes tak uspěchané době. Výstavy se navíc účastní firmy, které si pro Vás připraví tvořivé dílny, workshopy, prodej pomůcek a materiálu pro kreativní tvoření, ale i drobní prodejci, kteří rádi tvoří a chtějí prostě jen ukázat své zboží. My určitě zase přijedeme.

 

Návštěva přátel z Rakouska

V pondělí 16. dubna 2018 jsme měli domluvené další setkání s našimi rakouskými přáteli v rámci zmíněného projektu. Kamarádi z Rakouska dorazili přesně na desátou hodinu, takže jsme společně posvačili, zazpívali písničku a vzájemně si prohlédli fotky z výletů. Po svačině jsme vyrazili na zámek v Kolodějích nad Lužnicí, kde nás čekala prohlídka interiérů zámku. Vše nám přišlo velice zajímavé a závěrky fotoaparátů nestíhaly cvakat. Ze zámku naše kroky směřovaly do Týnské ZUŠ, kde nám žáci zahráli a zazpívali pár písniček a jen kručení v břiše nás upozornilo na dobu oběda. Uháněli jsme proto do Sokolovny, kde jsme si pochutnali na výborné polévce a svíčkové. Nad talířem jsme pak probrali další setkání, předali malý dárek a přátelsky se rozloučili.

 

Změny v oblasti plnění povinného podílu zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Prosíme všechny odběratele výrobků a služeb Domova sv. Anežky, o.p.s. o součinnost související s novelou zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, která přináší změny v oblasti plnění povinného podílu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Tato novela (nabytí účinnosti dne 1.10.2017) nám totiž jako dodavateli ukládá povinnost vložit údaje do elektronické evidence vedené Ministerstvem práce a sociálních věcí a to nejpozději do 30 kalendářních dnů od zaplacení.

Prosíme tedy všechny odběratele o sdělení skutečnosti, zda se chystáte tzv. náhradní plnění využít a zároveň bychom potřebovali kontaktní e-mailovou adresu, na které budete údaje vložené do registru potvrzovat.

Velice děkujeme za spolupráci.