Obchůdek u svaté Anežky

Prodejna výrobků dílen s chráněnými pracovními místy a sociálně terapeutických dílen Domova sv. Anežky, o.p.s. (původní Dobromysl)

náměstí Míru č.p. 27, Týn nad Vltavou (vedle Městského úřadu, naproti České spořitelny),

tel.: 731 807 972, vedoucí prodejny: Marie Šílená

Prodejní doba: Po-Pá 8:30 - 17:30 hod., So 8:00 - 12:00 hod.

V sobotu 28. května se začala psát nová historie obchůdku Domova sv. Anežky, o.p.s. Po několikaměsíčních usilovných přípravách se nám podařilo slavnostně otevřít nové výrazně větší prostory pro prodej našich krásných výrobků. Právě rozlehlost překvapila nejednoho zákazníka. Mohli jsme tak rozšířit sortiment např. o nezvyklé výrobky z komunitního centra Okénko v Jindřichově Hradci nebo zvýšit počet oblíbených bylinných produktů společnosti Valdemar Grešík – NATURA s.r.o.

I z důvodu přemístění a rozšiřování jsme se rozhodli upustit od původního označení Dobromysl a římskokatolický farář Marek Donnerstag již požehnal obchůdku s názvem U sv. Anežky. Doufáme, že zájem zákazníků bude i nadále vysoký a budeme moci překvapit dalšími změnami, které se na současném místě samy nabízejí k realizaci. Hlavním partnerem, kterému se přísluší poděkovat je JE Temelín a také Město Týn nad Vltavou v rámci projektu Oranžový rok 2016.

V obchůdku U sv. Anežky si můžete koupit:

užitnou a dekorativní keramiku z keramické dílny Domova sv. Anežky

drátěné doplňky a dekorace z keramické dílny Domova sv. Anežky

textilní výrobky a hračky, prostírání, chňapky, maňásky a další výrobky z tkalcovské dílny Domova sv. Anežky

dřevěné výrobky z truhlářské dílny Domova sv. Anežky

výrobky z ovčí vlny z dílny Merino (od května 2015)

trička s potiskem, přírodní mýdla s bylinkami, glycerínová mýdla, drobné butony, přívěsky na klíče, košíky z pedigu a pletené z papíru z dílny PO-TISK

pohlednice a blahopřání s motivy z Výtvarného ateliéru Domova sv. Anežky

svíčky a drobné keramické předměty ze sociálně terapeutické dílny Domova sv. Anežky

knihu Krádež výletu, kterou vydal Domov sv. Anežky v roce 2012 (více klikni viz levé menu)

balené i vážené cukrovinky (brusinky v karamelu, třešně v karamelu, lísková jádra v čokoládě, pendrek apod.)

balené i vážené čaje a čajové směsi

bylinkové pytlíčky a drobné keramické výrobky z Chelčického domova sv. Linharta

výrobky z Bezchlebovy rodinné konzervárny (viz www.viadelicia.cz)

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

S původním obchůdkem je samozřejmě spojena historie, na kterou bychom neradi zapomínali. "Dobromysl" byl otevřen po půlročních přípravách ve čtvrtek 1. srpna 2013. Na vybavení prodejny, náklady na nájemné a energie po dobu 11 měsíců nám přispěla Nadace OKD (viz www.nadaceokd.cz) celkovou částkou 140 tisíc Kč v rámci grantového programu Pro zdraví!

Jeho otevřením a provozováním jsme se snažili především: nacházet nové možnosti odbytu výrobků dílen s chráněnými pracovními místy orientované na místní obyvatele a návštěvníky Týna nad Vltavou; rozvíjet informování o činnosti Domova sv. Anežky; přemýšlet a realizovat nové výrobky v dílnách rozšiřující sortiment; vytvořit dvě nová pracovní místa, z nichž jsou v současné době obě obsazeny pracovníkem se zdravotním postižením.

Na vše zmíněné jsme při rozšiřování mysleli a nový obchůdek tak vychází z původního přesvědčení. Stále nabízíme výrobky dílen s chráněnými pracovními místy a v omezené míře i sociálně terapeutických dílen Domova sv. Anežky, o.p.s., ale i dalších organizací (Chelčický domov sv. Linharta, o.p.s., atd.). Sortiment je doplněn běžným zbožím a dalšími výrobky od spolupracujících organizací nebo fyzických osob.