Z cest za poznáním: Rybník u Koloděj hlídá vodník Bubu     

 

Naše cesty za poznáním tě milý čtenáři a následovníku tentokrát přivedou na překvapivě krásné, radostné a osvěžující skryté místo v blízkosti Týna nad Vltavou. Je jím malý nebeský rybník u Koloděj nad Lužnicí, o který se pečlivě a s láskou stará Kája Domín, jinak zvaný DJ Kája Pampalíny.

 

Popis: Těsně předtím, než dojdeme k rybníku, nás přivítá informační cedule, která láká k návštěvě vyhlídky a místa k odpočinku. A skutečně. Objevíte malý mělký nebeský rybník uprostřed romanticky skloněných stromů a právě kvetoucích trnek. Břehové partie jsou osázeny strašidly a informačními cedulemi. Ta na hrázi rybníka zakazuje vstup a fotografování (ale nejlépe uděláte, když vstoupíte a místo si vyfotíte !). Hned vedle stojí místní strašidlo a hlídač vodník Bubu a u něho další informační cedule: „Tento rybník hlídá vodník, který sedí na vrbě a poslouchá stříkání vody na mlýnek, který stéká do průhledného potůčku.“ Mlýnek, který se otáčí přítokem rybníka skutečně naproti hrázi objevíte. Stejně tak úžasné místo pro posezení s malým slunečníkem. Vystoupíte-li ze skrytu stromů na louku, vychutnáte si kouzelný výhled na Koloděje, Homoli, Hosty a meandry řeky Lužnice.

 

na hrázi s výstražnými cedulemi

celkový pohled na rybník

romanticky skloněné stromy

vodník, mlýnek a návštěvníci

vodník Bubu

kouzelný výhled

 

Jak se tam dostaneme z Týna nad Vltavou:

Všední dny – autobusem (5 minut) v 14:55, 15:23, 16:20, 16:50 na zastávku Koloděje. Zde se vydáme u mostu od památníku Matěje Kopeckého (plačící kašpárek s protrženým bubnem) nahoru do kopce, kde odbočíme doprava na lesní cestu. Cesta vede až k rybníku. Od rybníku potom doporučujeme jít pěšinkou k asfaltové cestě, zabočit doprava a dojít až k silnici z Koloděj do Týna nad Vltavou. Tady se můžeme napojit na červenou turistickou trasu a přes osadu Cihelny (kde odbočuje doprava) a vrch Semenec s rozhlednou dojdeme příjemnou delší procházkou zpět do Týna nad Vltavou.

Na kole – o víkendu i ve všední dny lze doporučit k dopravě jízdní kolo. Z Týna jedeme po silnici č.105 směr Milevsko. Asi 300 m za osadou Cihelny (těsně před obcí Koloděje) odbočíme vpravo na asfaltovou cestu (vede do Jarošovic), 500 m do kopce, kde objevíte vlevo pěšinu vedoucí k lesu. K rybníku je to po ní 100 m. 

 

Turistická mapa zde (klikni)

 

GPS souřadnice: 49°14'45.471"N, 14°25'43.719"E

 

Rozhovor s DJ Kájou Pampalíny (Kája Domín) o rybníku najdete zde !!!

 

Další turisticky zajímavá místa v Kolodějích nad Lužnicí a okolí:

Židovský hřbitov

Pomník Matěje Kopeckého

Radokova vila

Kolodějský zámek

Josefínský špýchar

Statek Homole

Více najdete zde (klikni)

 

 

Česky Deutsch

Vyhledat v textu

24. 10. Nina

Zítra: Beáta

 Velice děkujeme Nadaci ČEZ za podpoření projektu "Anežka jde do školky".

 logo - Nadace ČEZ.jpeg

 

Naše velké poděkování patří městu Týn nad Vltavou

img.obrazky.cz.jpgza finanční podporu.

 

Zároveň děkujeme

Logo - Temelín.jpg

V rámci projektu Oranžový rok 2016 jsme pro Vás připravili slavnostní otevření nových prostor Obchůdku u sv. Anežky (původní Dobromysl)

 

Dejte nám palec nahoru také na Facebooku

 

I naše nová dílna MERINO se prezentuje na Facebooku.

Podívejte se ZDE

Návštěvnost stránek

458336
TOPlist
foot