Domov sv. Anežky

PUBLIKACE                                             

Na této stránce najdete některé zajímavé publikace související s provozem Domova sv. Anežky, jeho aktivitami a posláním.

"3P - Profil Potřebné Podpory" V rámci výzkumného úkolu „Identifikace handicapu jedince s mentálním postižením v období adolescence a časné dospělosti sociálním pracovníkem“ byla vytvořena  posuzovací škála „3P – Profil Potřebné Podpory“ (dále jen 3P) jako nástroj sociálního pracovníka pro poznání a sestavení profilu potřebné podpory jedinci s lehkým až středně těžkým mentálním postižením v období adolescence a časné dospělosti, kterému poskytuje sociální službu, pro úspěšné zvládnutí konkrétních činností v jednotlivých oblastech života tohoto jedince. (klikni pro stažení v pdf).

Chráněná dílna – nástroj k pracovnímu uplatnění a začlenění lidí se zdravotním postižením. Jan Šesták.

Tato publikace vznikla v rámci projektu Iniciativy Interreg „Kvalifikace a pracovní uplatnění mladých lidí s postižením v České republice a Rakousku – chráněná dílna U svaté Kateřiny“a je spolufinancována Evropskou unií. Publikace je volně a zdarma přístupná. V případě šíření jakékoliv její části je nutné uvádět zdroj. (ISBN 978-80-254-0108-8).

 

Geschützte Werkstätten – ein Instrument zur Beschäftigung und Integration von

Menschen mit Behinderungen

 

Sborník příspěvků z odborného semináře  „Zkušenosti s realizací rozvojových projektů na Vltavotýnsku“ , který se uskutečnil 21.-22. června 2005 v Týně nad Vltavou - Čihovicích:

Zkušenosti s rozvojovými projekty na Vltavotýnsku (sborník příspěvků)

 

Závěrečná zpráva projektu "komunitní plánování - Odstraňování bariér v Týně nad Vltavou 2003":

Závěrečná zpráva - Odstraňování bariér

 

Odborný článek Mgr.Jana Šestáka do sborníku příspěvků přednesených na mezinárodní konferenci "Zdravotně sociální a etické aspekty péče o mentálně postižené" v Těchobuzi (květen 2006):

Začlenění lidí s mentálním postižením do života obce a komunity

 

Odborný článek Mgr.Jana Šestáka do časopisu KONTAKT

Identifikace potřeby podpory poskytované člověku s mentálním postižením v období časné dospělosti

 

 

TOPlist
foot