Aktuality


 

 

 

Novější 1 3 15 30 44

Fialkové plesání

Dne 7. dubna 2017 jsme přijali pozvání od Chelčického Domova sv. Linharta na II. ročník benefičního Fialkového plesání, který se uskutečnil ve Švestkovém Dvoře v obci Malovice. Celý výtěžek plesu bude následně smysluplně použit pro účely budování „nového Linharta“.

Úplný začátek oficiálně zahájila Mgr. Klára Kavanová Mušková, která předala k 7. výročí oslav Chelčického Domova uživatelům dort a veřejně poděkovala všem zaměstnancům za skvělou kolektivní spolupráci, což pro ně bylo velmi dojemným gestem a neměli daleko k ukápnutí slzičky.

Následoval velmi bohatý program, který doprovázela kapela Josefa Pepy Maxy. Měli jsme také možnost zakoupení lístků do tomboly, která byla velice štědrá. Mimo jiné jsme v ní vyhráli krmivo pro kočky, které jsme věnovali našemu kocourovi Micákovi, který se stal „maskotem“ Domova sv. Anežky.

Pořadatelé věnovali velkou spoustu času a obrovskou energii především výzdobě sálu, ve kterém se ples konal. Proto bychom chtěli jejich práci v tomto článku ocenit a poděkovat. Vlastně jsme si celý večer krásně užili a někteří z nás mohou tvrdit, že doopravdy protancovali střevíce. Také by bylo vhodné zmínit, že uživatelům našeho domova to velice slušelo, což můžete nejlépe vyhodnotit na fotografiích.

Čas utíkal jako voda, až jsme zjistili, že nastala hodina návratu, takže jsme museli chtě nechtě vyrazit nazpět. Všem jsme poděkovali za příjemnou zábavu, krásný program a obrovskou vstřícnost všech zúčastněných, rozloučili se a v pozdních večerních hodinách jsme se v pořádku vrátili zpět. Cesta autem byla opravdu veselá, sdíleli jsme si vzájemné dojmy a zážitky z plesu a než jsme se nadáli, byli jsme všichni v teple svých domovů.

V pozvánce z Domova sv. Linharta byl v závěru napsán citát, který zanechal v našich srdcích obrovskou stopu a chtěli bychom se s vámi o něj v závěru článku o Fialkovém plesání podělit.

„Přejeme Vám, přátelé, abyste zůstali šťastní. Na dobro, které uděláte dnes, zítra lidé zapomenou. Přesto dál dělejte dobro. Dávejte světu to nejlepší, co je ve vás, a i když to nemusí stačit, přesto dávejte dál… nám prozradila Matka Tereza, velká žena pomoci...“

Ještě jednou děkujeme Domovu sv. Linharta z Chelčic za příjemně strávený páteční večer, který jsme si plnými doušky užili. A budeme se těšit opět za rok.

 

20170407_150047.jpg


Publikováno 20. 4. 2017 10:02
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Turnaj v Českých Budějovicích

Dne 23.3.2017 se uživatelé  Domova sv. Anežky zúčastnili turnaje 3. Jihočeské ligy v iBocii, který se konal v Českých Budějovicích.

Byli jsme požádáni, zda bychom mohli výjimečně vytvořit dva týmy. První tým s názvem „Kobry“ obhájil krásné 1. místo a přinesl si z turnaje kromě diplomu také pohár, který je vystaven na čestném místě u ostatních trofejí. Druhý tým pojmenovaný „Perníkáři“ se umístil na krásném šestém místě a odnesl si diplom, který rovněž dělá čestnou památku mezi ostatními diplomy. Z tohoto úspěchu jsme měli velkou radost a máme motivaci k dalším tréninkům u nás v Domově a nyní se těšíme na další turnaj.

Všichni zúčastnění kuželkáři, kuželkářky, doprovod i fanoušci si odvezli keramické medaile ve tvaru džbánku, deset nejlepších jednotlivců tašky s drobnými cenami a tři nejlepší družstva diplomy a velké perníkové džbánky. Z turnaje jsme odjížděli se spoustou zážitků a pro všechny z nás to bylo velmi příjemně strávené dopoledne.

 

20170323_112942.jpg


Publikováno 20. 4. 2017 10:01
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Návštěva v Písku a hřbitova v Albrechticích

Ve čtvrtek 9. března jsme se rozhodli, že si uděláme výlet do města Písek a cestou navštívíme proslulý historický hřbitov v Albrechticích.

První zastávku jsme uskutečnili v Albrechticích nad Vltavou na hřbitově, který zdobí historické malby v arkádových kapličkách na hřbitovní zdi, které začínají od roku 1841. V letech 1819-1854 zde působil farář Vít Cíza, který přišel myšlenkou jejich vybudování na památku zesnulých. Roku 1841 vznikla první skupina tří maleb a za pět let již byl na hřbitovní zdi vymalován zbytek kapliček. Verše, které se nachází pod malbami, byly původně skládány na zemřelého a většina z nich je od faráře Cízy. Od poloviny 19. století zde začaly větší úpravy, kdy se počet kapliček ustálil na čísle 85. Ovšem vlivem stálého poškozování maleb vlhkostí docházelo k častým opravám i přemalbám. Dále v 70. a 80. letech minulého století byly originální malby zakryty betonovými deskami, které byly přemalovány zcela novými výjevy od autorů Karla Mezery z Týna nad Vltavou a jeho dcery akademické malířky Kláry Šafářové-Mezerové. Roku 2007 obec Albrechtice nad Vltavou převedla tuto kapličkovou zeď od římskokatolické církve do svého majetku a začaly záchranné práce. Roku 2007 bylo provedeno sejmutí novodobých nepůvodních desek a od roku 2008 začaly samotné přípravy, restaurování a rekonstrukce originálních maleb. Díky přispění Jihočeského kraje a Ministerstva kultury byla menší část maleb v roce 2010-2011 restaurována. Největší část restaurování maleb probíhala až v letech 2012 – 2013 díky finanční podpoře ROP Jihozápad a od roku 2008 zde začal působit kolektiv restaurátorů z Prahy a okolí, pod vedením Jitky Musilové z Čerčan.

Po obohacující procházce hřbitovem jsme pokračovali dále, směr Písek. Po příjezdu do města jsme navštívili kamenný most přes řeku Otavu, který je nejstarším dochovaným mostem v Česku. Je postaven v gotickém slohu a jsou na něm umístěny repliky barokních soch a kříže. Pověst praví, že most se neoficiálně jmenuje Jelení, protože ve středověku bylo rozhodnuto, že se bude jmenovat dle prvního, kdo přes něj přejde na druhý břeh Otavy. Ovšem se stalo něco, co nikdo nečekal a prvním chodcem se stal jelen, který přišel z blízkých lesů a tak je dnes most pojmenován podle něho. Přes most jsme přešli na druhý břeh a navštívili korálkárnu, kde jsme nakoupili nové korálky do naší tvořivé dílny. Již se pomalu blížil čas oběda, tak jsme se museli vrátit k autu a odjet zpět do Týna nad Vltavou. Po příjemně stráveném dopoledni jsme se posilnili obědem a vrhli se na úklid jídelny, který realizujeme každý všední den.

 

20170309_092911.jpg


Publikováno 20. 4. 2017 9:59
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Turnaj o Táborský džbánek

Denní a týdenní stacionář Klíček Záluží, Kuželkářský klub Lokomotiva Tábor, SK Klíček, z.s. pod záštitou Ing. Radky Marxové poslankyně Parlamentu České Republiky si nás dovolili pozvat na IX. ročník zimního kuželkářského turnaje o Táborský džbánek. Pozvání jsme radostně přijali a dne 1.3.2017 jsme s týmem Domova sv. Anežky vyrazili na turnaj v kuželkách do Tábora. Po příjezdu nás vlídně přivítal Denní a Týdenní stacionář Klíček Záluží. Na přivítanou jsme dostali občerstvení a protože svačina je základ dne, tak jsme se řádně posilnili a turnaj mohl začít.

Akce se zúčastnilo 45 sportovců z domovů pro osoby se zdravotním postižením a ze stacionářů Jihočeského kraje. Turnaj probíhal v příjemném a poklidném prostředí kuželkářského klubu Lokomotiva. Výkony jednotlivců i družstev na předních místech byly téměř vyrovnané a rozdíly mezi 1. a 2. místem byly 2 a 3 sražené kuželky. Po velmi těžkém boji se nakonec umístil se 100 body na krásném 2. místě v jednotlivcích Tomáš Jára a tým Domova sv. Anežky se umístil na 3.místě s 397 body.

20170301_130134.jpg

 


Publikováno 20. 4. 2017 9:53
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Přejeme všem krásné Velikonoce!!!

Velikonoce Anežka.jpg


Publikováno 11. 4. 2017 12:19
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Čihovické listy č. 180

zde


Publikováno 30. 3. 2017 9:29
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Čihovické listy č. 179

zde


Publikováno 30. 3. 2017 9:28
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Matějská pouť

V pondělí 20. března 2017 se výprava uživatelů a zaměstnanců z Domova sv. Anežky vydala do Prahy na Matějskou pouť, která slaví v letošním roce své historické 422. jubileum a pyšní se více jak stovkou atrakcí. Jeden jediný den v roce provozovatelé Matějské poutě uskutečňují “Den pro postižené děti, děti z dětských domovů a azylových domů”, kdy se tyto osoby mohou svézt na všech atrakcích zcela zdarma. Společně jsme dali hlavy dohromady a rozhodli se, že taky vyrazíme.

V pondělí nám ani brzká ranní hodina nesmazala úsměv z tváře a hromadně jsme se sešli před Anežkou a nastoupili do autobusu, který pro nás domluvil sám pan ředitel Mgr. Jan Dudlíček, a poté vyrazili do Veselí nad Lužnicí na vlak. Cesta vlakem byla velmi příjemná, hráli jsme karty, zpívali písničky a povídali si příhody, nad kterými jsme se příjemně pobavili. Než jsme se nadáli, byli jsme v Praze a vydali se na zmíněnou pouť.

Jako první nás zaujal stánek s občerstvením, u kterého jsme se posilnili. Svačina je totiž základ! :-) Po posilnění jsme navštívili stálou expozici exotických ryb, žraloků, korálů a sasanek s názvem “Mořský svět”. Po jejím shlédnutí jsme se vrhli do víru Matějské pouti a začali si jí plnými doušky vychutnávat. Nejdřív jsme vyzkoušeli ruské kolo, na kterém se nám naskytl krásný výhled na celý areál. Poté jsme navštívili strašidelný hrad, projeli se na lochnesce a dva odvážlivci se dokonce podívali do oblak ve vystřelovací kouli. Vzhledem k tomu, že odpoledne utíkalo jako voda a my chtěli stihnout i Křižíkovu fontánu, začali jsme se pomalu přesouvat. Po trase byl pro návštěvníky připraven doprovodný zábavný program a vystoupení klaunů z umělecké skupiny MEDŮZA. Jako závěrečnou tečku při odchodu z pouti jsme navštívili autodrom, kde se ještě poslední nadšenci atrakcí mohli vyřádit.

A protože nám během odpoledne pořádně vytrávilo, tak jsme si v úplném závěru dopřáli langoše a párky v rohlíku, které jsme spláchli nealkoholickým pivem a limonádou. Po řádném občerstvení jsme se pomalou procházkou a s plnými břichy vydali na vlakové nádraží v Holešovicích. Během cesty vlakem si někteří sdělovali zážitky a pocity z výletu a jiní se raději uvelebili na svých sedadlech a nechali si zdát třeba o krásných zážitcích z poutě.

V 17:30 hodin jsme dorazili zpět do Veselí nad Lužnicí, kde byl čas ještě na poslední kávu i procházku po vlakovém nádraží a okolí při čekání na autobus. Ve večerních hodinách jsme se sice úspěšně, ale velmi unaveně vrátili zpět do Anežky, kde jsme se všichni rozloučili a šli si dopřát zasloužený odpočinek.

Výlet byl pro všechny příjemným zpestřením a v závěru jsme se shodli, že by se Matějská pouť mohla stát naší každoroční tradicí.

 

17431665_10209702806266234_1289633626_o.jpg 17500502_10209705953464912_1626590452_o.jpg
17474916_10209702739744571_428103848_n.jpg 17505915_10209702739704570_1890896847_n.jpg

 


Publikováno 28. 3. 2017 14:50
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

E-shop se dočkal nového designu

Podpořte nás i Vy na stránkách:

 

http://www.eshop-anezka-tyn.cz/


Publikováno 28. 3. 2017 14:42
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Čihovické listy č. 178

zde


Publikováno 2. 3. 2017 9:19
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Novější 1 3 15 30 44

Česky Deutsch

Vyhledat v textu

28. 4. Vlastislav

Zítra: Robert

 

 

 

Naše velké poděkování patří městu Týn nad Vltavou

img.obrazky.cz.jpgza finanční podporu.

 

Zároveň děkujeme

Logo - Temelín.jpg

V rámci projektu Oranžový rok 2016 jsme pro Vás připravili slavnostní otevření nových prostor Obchůdku u sv. Anežky (původní Dobromysl)

 

Dejte nám palec nahoru také na Facebooku

 

I naše nová dílna MERINO se prezentuje na Facebooku.

Podívejte se ZDE

Návštěvnost stránek

420136
TOPlist
foot