Aktuality


Novější 1 3 14 28 41

Čihovické listy č. 175

zde


Publikováno 22. 7. 2016 10:31
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Celozávodní dovolená!!!

V termínu od 25.7 do 7.8.2016 budeme čerpat celozávodní dovolenou. Středisko u sv. Kateřiny bude celých čtrnáct dní mimo provoz (keramická dílna a PO-TISK). Pouze v areálu Čihovického dvora se bude střídavě pohybovat několik zaměstnanců. Přesto prosíme zákazníky o shovívavost, protože se v tomto období nebudou vyřizovat žádné zakázky.

 Po dovolené se už na Vás budeme těšit opět v plné síle. Krásné prázdniny všem!!!


Publikováno 22. 7. 2016 8:12
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Obrazy v Dřítni

Letošní Dříteňská pouť byla doprovázena výstavou obrazů uživatelů Domova sv. Anežky, která byla umístěna v prostorách zámečku na návsi. Představitelé obce nás v rámci dobrých vztahů poprosili o spolupráci, která byla započata již v prosinci naší účastí na vánočních trzích. Tentokrát jsme našli krátkodobé uplatnění pro více jak desítku pláten, které vznikly v průběhu roku 2014 v našem výtvarném ateliéru s tématikou jihočeských tradic, zvyků, krajiny a méně známých památek. Každopádně spolupráce s obecním úřadem v Dřítni je vždy příjemná a bezproblémová, takže jsme zvědavi, co ještě do budoucna přinese. Fotodokumentaci nedělního odpoledne (17.7.2016) snad brzy zajistíme a zpřístupníme na našich facebookových stránkách všem, kteří návštěvu pouti kvůli nepříznivému počasí vzdali.


Publikováno 22. 7. 2016 7:45
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Letní výstava na Temelíně

Rok se s rokem sešel a zaměstnankyně Informačního centra Jaderné elektrárny Temelín se na nás opět obrátily s prosbou o letní výstavu výrobků dílen s chráněnými pracovními místy Domova sv. Anežky, o.p.s. Především v průběhu prázdnin přes informační centrum projde spousta návštěvníků nejen z České republiky, které malý i větší suvenýr jistě potěší. Proto jsme neváhali a hned v pondělí 4. července navezli do určených prostor výrobky včetně klasického dřevěného stánku, které nás budou po celé dva měsíce reprezentovat. Snad se i letos dočkáme čtyřciferného výtěžku podporujícího dobrou věc. Kdo se ale na Temelín nedostane (30.7. tam proběhne den otevřených dveří), může nás i tak podpořit nákupem v Obchůdku sv. Anežky na náměstí Míru (č.p. 27) v Týně nad Vltavou. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

20160704_134243.jpg


Publikováno 22. 7. 2016 7:44
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

FARMADEN

V rámci spolupráce s Jihočeským zemědělským muzeem byl Domov sv. Anežky 2. července 2016 požádán o účast na prvním ročníku Farmadne. Sobotnímu odpoledni přálo počasí a tak jsme za doprovodu slunečních paprsků s kolegyněmi sbalily děti a vyrazily do nedalekých Netěchovic. Právě malí návštěvníci si všechny zpřístupněné prostory muzea užili nejvíce. Nemluvě o speciálním agrohopsáriu, které nejedno dítko opouštělo se slzami v očích (mluvím z vlastní zkušenosti). Celkově byl přichystán bohatý program na celé odpoledne, který přilákal nejméně stovku návštěvníků. Mohli se podívat např. na traktory, zvířata, řemesla, stloukání másla, koňský povoz, faremní produkty, atd. Připraveny byly také hry, soutěže, dílna pro děti včetně plstění, dětský koutek a nechybělo ani dobré jídlo a pití.

Vzhledem k velkému počtu dětí, které dováděly ve všech koutech muzea, šly tentokrát v našich stáncích s výrobky nejvíce na odbyt látková zvířátka. Ta budou připomínkou pestrého zážitkového odpoledne, které v nich jistě zanechalo i spoustu užitečných poznatků o zemědělství a farmaření.

Naštěstí jsme stihli vše uklidit ještě před prvními kapkami deště, takže na den strávený v Netěchovicích budeme v dobrém vzpomínat. Děkujeme za pozvání.

 

20160702_142905.jpg

 


Publikováno 22. 7. 2016 7:42
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Červnové putování v Rakousku

           V pátek 24. června jsme se nasedli do našich dvou aut Fiat Panda a Ford Globus a vyrazili jsme na další etapu putování. Letos jsme jeli za rakouskými přáteli do Heidenreichsteinu, kde nás čekalo srdečné přivítání a při té příležitosti jako poděkování za pozvání jsme předali dar v podobě našich výrobků. Dále nás čekala společná cesta autem do městečka Alt Weitra, kde nás provázel starosta města. Zde jsme měli možnost shlédnout různá sgrafitta, starou textilní fabriku a jeskyni přímo pod radnicí města. Z městečka jsme se pěšky vydali do Holzmühle, kde jsme přespali v místním hostinci a užili si krásného slunečného počasí u rybníka. Zde jsme od rakouských přátel dostali výbornou večeři ve stylu tzv. grilovací párty.

            V sobotu ráno nás pohostili úžasnou „snídaní v trávě“. Po vydatné snídani jsme šli do Nebelstein Hütte. Cestou jsme měli několik zastávek. První zastávkou byl park lidských práv, kde nám kamarádka/přítelkyně „Uli“ řekla více o lidských právech. Cesta dále pokračovala strnitými kopci, lesy a kamenitými cestičkami. V jednu chvíli to vypadalo, že i těm nejenergičtějším dojdou síly a zkolabují. Ale nikdo to nevzdal. Všichni jsme to zvládli. Myslím si, že i někteří překonali a předčili svá očekávání. O to více jsme si vychutnávali další odpočinkovou zastávku a to na louce jménem „Oslí hlava“. Zde jsme si udělali pár fotografií. Když jsme dorazili do cíle, tedy do Nebelstein Hütte, tak jsme měli možnost z vyhlídky shlédnout krásnou přírodu kolem. Po tak náročném dni nás opět čekala výborná večeře v podobě guláše s bramborem.

            V neděli ráno, opět po vydatné a dobré snídani, naše společná cesta pokračovala kolem kostelíka, ve kterém jsme se pomodlili a zazpívali si společnou modlitbu. Dále jsme pokračovali kolem Karlova náměstí, což bylo úžasné odpočinkové místo s houpací sedačkou, z které byl krásný pohled na krajinu (lázně, louky, kopce, lesy,…). V Holzmühle jsme putování s našimi přáteli zakončili společným obědem, po kterém jsme se rozjeli do svých domovů.

            Celým putováním nás také doprovázela naše kolegyně a kamarádka Věrka, která nám po celou dobu byla skvělou a báječnou překladatelkou. Bez ní bychom to zvládali obtížněji. Tímto jí také patří náš velký dík.J

            Putování v nás zanechalo spoustu zážitků, nezapomenutelných chvil s rakouskými přáteli. Ale také jsme si s sebou v paměti odnesli moudra a rady o tom, jak by se k sobě lidé měli chovat a naopak. Nejen lidé k lidem, ale také lidé ke zvířatům a k přírodě. Celé putování máme zaznamenané v deníčcích, které jsme si vytvářeli v průběhu naší společné cesty.

Málem bych zapomněla!!!

            Celým putováním nás také doprovázeli dva oslíci Leni a Viola, kteří nám nesli naše starosti a přání, které jsme v Nebelsteinu vypustili do nebe, aby se starosti rozpustily a přání vyplnila. A my jsme se ctí nosili malé plyšové oslíky, abychom Leni a Viole na oplátku ulehčili jejich starostem na naší společné cestě. Jeden oslík jménem „Íjáček“ dokonce připutoval s námi do Čech. Rozhodli jsme se, že pomůžeme oslíkovi se zapisováním zážitků do deníčku tady u nás v Čechách a pak rádi pozveme naše rakouské přátele, abychom se s nimi o ty oslíkovo zážitky podělili. A kdo ví, co bude dál ….

(autor: Hana Srncová, DiS.)

 

Sloník.jpg

Pokud se chcete podívat na hromadu fotek z našeho zážitkového výletu, využijte následujícího odkazu:

https://www.facebook.com/Domov-sv-Ane%C5%BEky-225503771733/photos/?tab=album&album_id=10153507574546734


Publikováno 20. 7. 2016 11:45
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Čihovické listy č. 174

zde


Publikováno 20. 6. 2016 13:27
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Ukončení ligy v iBoccie 2016/2017

Minulý týden byla slavnostně ukončena Jihočeská liga v iBoccie ročníku 2015/2016. Bylo pro nás přichystáno pohoštění a diplom za příjemné třetí místo. Celý tým s názvem „Kobry z Anežky“ se těší na další ročník, který rozjedeme již v září ve sportovní hale za Arpidou, která je pořadatelem celé akce. Čeká nás ovšem menší změna v podobě výměny kapitána. Na tomto postu se vystřídá Milan Lukač (dosavadní kapitán) s Tomášem Járou. Snad nás i v příštím ročníku čekají nějaké úspěchy, i když turnaje bereme především jako příjemné zpestření a čas pro střetávání s kamarády. Držte nám pěsti v ročníku 2016/2017.

 

P1120863.JPG

 

Celou fotodokumentaci mapující poslední turnaje si můžete prohlédnout na našem Facebooku:

https://www.facebook.com/225503771733/photos/?tab=album&album_id=10153457799886734

 


Publikováno 20. 6. 2016 9:18
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Den otevřených dveří v Čihovicích

V sobotu 11. června 2016 v Čihovickém dvoře proběhl den otevřených dveří. Nultému ročníku přálo počasí, takže nic nebránilo velké účasti. Nakonec jsme byli spokojení s počtem návštěvníků i s novými zkušenostmi. Hlavně pro děti byla připravena spousta činností a zábavy v rámci mezinárodního Dne dětí. Pokud si myslíte, že v dnešní moderní době plné počítačů a technických vymožeností jsme neměli dětem, co nabídnout, jste na omylu. Největším lákadlem pro všechny věkové kategorie bylo plstění, překážková dráha z balíků slámy nebo obyčejná trampolína. Přesun a hemžení jsme zaznamenali předevím, když skupina Dělobuch (která provázela celým dnem) oznámila stříhání oveček. Pan Vlček přijel až ze 120 km vzdálené vesnice a hlavně naše ovečky Tonda s Anežkou mu byly vděčné za letní sestřih. Celkově bylo na co se koukat a na své si přišli i gurmáni, protože v průběhu celého dne byl otevřený stánek bourárny v Netěchovicích. Občas se tvořila dlouhá fronta, protože jeden výtečný hamburger opravdu nestačil.

20160611_093741.jpg

20160611_112649.jpg

Tonda s Anežkou před "nájezdem" pana Vlčka...

IMG_20160611_095347.jpg

...a jejich nový letní sestřih.

20160611_161306.jpg

Všem děkujeme za návštěvu, snad si odpoledne v naší přítomnosti užili a za rok se zase všichni potkáme v Čihovicích.


Publikováno 20. 6. 2016 7:57
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Na kole dětem - CYKLOTOUR 2016

V rámci veřejné cyklotour 2016 „Na kole dětem“ si zástupci Domova sv. Anežky, o.p.s. připravili pod záštitou města Týn nad Vltavou (především paní Ing. Pavly Fraňkové) občerstvení pro všechny účastníky i vystupující. Šestá etapa sedmého ročníku totiž vedla těsně před obědem i přes náměstí Míru kolem našeho nového obchůdku U svaté Anežky. Zmíněná etapa, která pro nás byla stěžejní, začala v úterý 8. června 2016 v Jindřichově Hradci a končila po 135-ti kilometrech v Sušici. Účastníci včetně slavných osobností od prvního do jedenáctého června dohromady najedou celých 1.228 km.

 

nkdmapatrasy2016.jpg

Fotografie z každé jednotlivé etapy si můžete prohlédnout na stránkách: http://www.nakoledetem.cz/fotogalerie/cyklotour-2016


Publikováno 20. 6. 2016 7:20
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Novější 1 3 14 28 41

Česky Deutsch

Vyhledat v textu

24. 7. Kristýna

Zítra: Jakub

 

Naše velké poděkování patří městu Týn nad Vltavou

img.obrazky.cz.jpgza finanční podporu.

 

Zároveň děkujeme

Logo - Temelín.jpg

V rámci projektu Oranžový rok 2016 pro Vás připravujeme slavnostní otevření nového obchůdku  U sv. Anežky (původní Dobromysl) - již 28.5.2016!!!

 

Dejte nám palec nahoru také na Facebooku

 

I naše nová dílna MERINO se prezentuje na Facebooku.

Podívejte se ZDE

Návštěvnost stránek

372554
TOPlist
foot