Aktuality


Novější 1 3 13 25 37

Konec výstavy

V pondělí 24. srpna jsme ukončili prodejní výstavu v Informačním centru JE Temelín, která nám vydělala 31.013 Kč. Z provozních důvodů byla ukončena s týdenním předstihem, abychom měli možnost připravit stánek na výstavu Země Živitelka 2015. Přesto nás tržba velice potěšila a rádi bychom poděkovali IC JE Temelín za tuto jedinečnou příležitost. Budeme se těšit opět příští rok!


Publikováno dnes v 12:06
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Reportáž v ČT

V úterý 11. srpna 2015 proběhla v hlavní zpravodajské relaci České televize reportáž o sociálním zemědělství. Ministr Jurečka totiž pro letošní rok vyčlenil z rozpočtu na tuto oblast 50 mil. Kč a tak nás jistě potěšilo, že záběry byly pořízeny právě ze Dvora v Čihovicích. Nejen pro novou dílnu MERINO se jednalo o vítanou reklamu, která hned v dalším týdnu přinesla ovoce v podobě nových objednávek.

Na celou reportáž se můžete podívat na následujících stránkách:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/215411000100811

 

 

 


Publikováno dnes v 11:34
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Ovčácké slavnosti v Borovanech

V neděli 2. srpna 2015 se náš "putovní stánek" zúčastnil již devátého ročníku Ovčáckých slavností v Borovanech. Jejich podstatou je představení chovatelství ovcí a hlavně drobných živnostníků, kteří zpracovávají ovčí produkty (maso, mléko, vlnu, kůži) veřejnosti. Pro nás byl směrodatný především řemeslný trh s ovčí tématikou, kde jsme prezentovali výrobky dílny MERINO.

Celá akce se i přes počáteční nepřízeň počasí povedla a přivezli jsme Anežce nejen hezkou tržbu, ale i spoustu nových zkušeností.

 

Publikováno 20. 8. 2015 15:16
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Čihovické listy č. 164

zde


Publikováno 20. 8. 2015 11:58
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Sociálně terapeutické dílny si budují nové zázemí

Sociálně terapeutické dílny upravují terén bývalého hnojiště v Čihovicích. Bude na něm stát zahrádka pojmenovaná příznačně (jak je naším zvykem) Anežčina. Rozšíříme tak naše pěstební plochy a budeme mít radost i užitek z bohaté úrody.


Publikováno 14. 7. 2015 14:00
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nová dílna - MERINO

V roce 1991 byla založena firma Merino, která se na jaře 2015 stala součástí dílen s chráněnými pracovními místy Domova sv. Anežky, o.p.s.

Dílna Merino vykupuje ovčí vlnu, kterou uskladňuje, dále upravuje a pomocí klientů chráněných dílen z ní vyrábí výrobky, které úspěšně prošly zkouškami státní zkušebny.

V našem sortimentu naleznete velmi kvalitní produkty, které jsou ze 100% přírodních materiálů a disponují vynikajícími termoregulačními vlastnostmi, které Vás zahřejí na těle i duši.

Zdrojem surovin je ovčí vlna z ovčího chovu od místního farmáře.

Všechny produkty najdete na stránkách www.merino.cz

K dnešnímu dni byl navíc uveden do provozu mykací stroj z roku 1940, který se stal nedílnou součástí dílny MERINO.


Publikováno 8. 7. 2015 12:56
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Výstava v informačním centru

K 1.7.2015 byla úspěšně zahájena výstava našich výrobků na Informačním centru JE Temelín. Doufáme, že tržba za celé dva měsíce bude mnohem vyšší nebo alespoň ve stejné výši jako v roce 2014. Naději nám dává i to, že již druhý den je vykoupená zásoba "Žravenek".

Letos jsme nezapomněli ani na nejnovější přírůstek našich dílen - ovčí vlnu. Výrobky MERINO se tak staly součástí výstavy a nabízejí návštěvníkům mnohem pestřejší sortiment k zakoupení.

 


Publikováno 2. 7. 2015 14:03
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Školáci u nás na exkurzi

Konec školního roku znamená výlety, ale také jako v případě Základní školy Hlinecká, návštěvy různých zajímavých míst. Nás navštívili třeťáci a páťaci a byli mile překvapení, co se u nás všechno dělá. No a na závěr nemohlo chybět opékání buřtů.


Publikováno 29. 6. 2015 12:44
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Svatojánská oslava v Chelčicích

Přátelé z Domova sv. Linharta nás pozvali na oslavu spojenou se svatým Janem. Poznali jsme nejmíň devatero bylin a uvili venečky, udělali krásné dárky pro dámy ve svém okolí. Pobyt v příjemné přírodní zahradě je balzámem na duši.


Publikováno 29. 6. 2015 10:56
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Třídenní putování přes nepřízeň počasí vyšlo na jedničku

I letos se vydal Domov sv. Anežky na třídenní putování. Společně jsme se setkali na cestě, která má sbližovat, vede k zamyšlení, nabízí pohled na krásu Jižních Čech. To všechno se nám podařilo zažít! A aby taky ne. Ušli jsme dlouhých dvaadvacet km. Náladu nám nezkazilo ani tu a tam horší počasí. Zkrátka, kde je vůle, tam je i dobrá nálada! Dík patří také do Domova sv. Linharta, kteří nám poskytli střechu nad hlavou na jednu noc, ale hlavně k nám byli velmi pohostinní.


Publikováno 29. 6. 2015 10:51
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář
Novější 1 3 13 25 37

Česky Deutsch

Vyhledat v textu

27. 8. Otakar

Zítra: Augustýn

Léto 2015                            Čihovické listy

Přinášíme Vám prázdninové spojené vydání Čihovických listů. Z jejich obsahu:

Snídaně pro lepší náladu a překvapení pro HIT Rádio FAKTOR    

Podvečerní návštěva Bechyně

MERINO

Arcibiskup v Čihovicích

Putování

Výstava v IC JE Temelín                                

Přejeme příjemné čtení.

 

Celé znění Čihovických
listů č. 164 naleznete zde.

 

Auf dem gemeinsamen Weg

Projekt+Reiseführer (klick)
http://www.anezka-tyn.cz/index.php?nid=3654&lid=CZ&oid=463244

anezka_mapa.jpg

Návštěvnost stránek

336432
TOPlist
foot