Aktuality


Novější 1 3 13 25 37

Sociálně terapeutické dílny si budují nové zázemí

Sociálně terapeutické dílny upravují terén bývalého hnojiště v Čihovicích. Bude na něm stát zahrádka pojmenovaná příznačně (jak je naším zvykem) Anežčina. Rozšíříme tak naše pěstební plochy a budeme mít radost i užitek z bohaté úrody.


Publikováno 14. 7. 2015 14:00
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nová dílna - MERINO

V roce 1991 byla založena firma Merino, která se na jaře 2015 stala součástí dílen s chráněnými pracovními místy Domova sv. Anežky, o.p.s.

Dílna Merino vykupuje ovčí vlnu, kterou uskladňuje, dále upravuje a pomocí klientů chráněných dílen z ní vyrábí výrobky, které úspěšně prošly zkouškami státní zkušebny.

V našem sortimentu naleznete velmi kvalitní produkty, které jsou ze 100% přírodních materiálů a disponují vynikajícími termoregulačními vlastnostmi, které Vás zahřejí na těle i duši.

Zdrojem surovin je ovčí vlna z ovčího chovu od místního farmáře.

Všechny produkty najdete na stránkách www.merino.cz

K dnešnímu dni byl navíc uveden do provozu mykací stroj z roku 1940, který se stal nedílnou součástí dílny MERINO.


Publikováno 8. 7. 2015 12:56
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Výstava v informačním centru

K 1.7.2015 byla úspěšně zahájena výstava našich výrobků na Informačním centru JE Temelín. Doufáme, že tržba za celé dva měsíce bude mnohem vyšší nebo alespoň ve stejné výši jako v roce 2014. Naději nám dává i to, že již druhý den je vykoupená zásoba "Žravenek".

Letos jsme nezapomněli ani na nejnovější přírůstek našich dílen - ovčí vlnu. Výrobky MERINO se tak staly součástí výstavy a nabízejí návštěvníkům mnohem pestřejší sortiment k zakoupení.

 


Publikováno 2. 7. 2015 14:03
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Školáci u nás na exkurzi

Konec školního roku znamená výlety, ale také jako v případě Základní školy Hlinecká, návštěvy různých zajímavých míst. Nás navštívili třeťáci a páťaci a byli mile překvapení, co se u nás všechno dělá. No a na závěr nemohlo chybět opékání buřtů.


Publikováno 29. 6. 2015 12:44
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Svatojánská oslava v Chelčicích

Přátelé z Domova sv. Linharta nás pozvali na oslavu spojenou se svatým Janem. Poznali jsme nejmíň devatero bylin a uvili venečky, udělali krásné dárky pro dámy ve svém okolí. Pobyt v příjemné přírodní zahradě je balzámem na duši.


Publikováno 29. 6. 2015 10:56
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Třídenní putování přes nepřízeň počasí vyšlo na jedničku

I letos se vydal Domov sv. Anežky na třídenní putování. Společně jsme se setkali na cestě, která má sbližovat, vede k zamyšlení, nabízí pohled na krásu Jižních Čech. To všechno se nám podařilo zažít! A aby taky ne. Ušli jsme dlouhých dvaadvacet km. Náladu nám nezkazilo ani tu a tam horší počasí. Zkrátka, kde je vůle, tam je i dobrá nálada! Dík patří také do Domova sv. Linharta, kteří nám poskytli střechu nad hlavou na jednu noc, ale hlavně k nám byli velmi pohostinní.


Publikováno 29. 6. 2015 10:51
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Návštěva olomouckého arcibiskupa

V souvislosti se šířením dobrého jména Domova sv. Anežky a dalších spolků navázaných svojí činností na Čihovice, nás v pátek 12.6.2015 navštívil mons. Jan Bosco Graubner arcibiskup olomoucký a moravský metropolita, mimo jiné iniciátor vzniku Tříkrálové sbírky. Seznámil se s provozem a činností nejen našeho stacionáře, ale navštívil i některé "chráněné dílny" a společně s námi poobědval.

Foto: Jiří Netík ml.


Publikováno 19. 6. 2015 10:45
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Podvečerní návštěva Bechyně

V podvečer je snad Bechyně ještě krásnější. Přesvědčili jsme se o tom při její návštěvě. Kdo pamatuje staré náměstí, ví jaká je to s novým velká změna. Líbilo se nám tam. Pro toho, kdo by tam chtěl jet později jako my, tak vězte, že je pořád, co navštívit a vidět. Vydá to na romantickou procházku a pak za odměnu posezení u kávy a vstřebávání historického ducha města.


Publikováno 18. 6. 2015 6:46
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Rok bohatý na úrodu

Nechceme nic zakřiknout, ale letos všechno roste o sto šest. Z bylinek máme koberec, okrasné záhonky hrají všemi barvami, ovocné stromy se prohýbají, ořešáky to je jeden ořech vedle druhého. A co nám chutná nejvíc? To jsou jahody, které nestačíme sbírat. Je jich tolik, že jsme si napekli tři pekáče jahodového koláče. Páni, ten se povedl. Jak jste na tom Vy? Klidně nám napiště.


Publikováno 17. 6. 2015 11:47

Chelčice vítali návštěvníky v rámci Dne otevřených zahrad

Domov sv. Linharta nás pozval na příjemnou letní akci v rámci Dne otevřených zahrad. Roste jim to tam krásně jako nám,-) Ale mají mnohem víc bylinek a delší zahradu, na které jsme si mohli vyzkoušet výrobu bylinných balíčků, netradiční malování nebo stát se díky Vaškovi Kořínkovi hudebníky. Bylo to baječně strávené dopoledne!


Publikováno 12. 6. 2015 14:09
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář
Novější 1 3 13 25 37

Česky Deutsch

Vyhledat v textu

28. 7. Viktor

Zítra: Marta

Červencové a srpnové Čihovické listy

Přinášíme Vám prázdninové spojené vydání Čihovických listů. Z jejich obsahu:

Nová kamarádka Anežka
Ke Kájovi na rybník
Jezdecké závody
Prázdninová návštěva přátel z Neratova
Skončil 8.ročník svatojakubského putování
Výstava v IC ETE probíhá ještě v srpnu
Z tkalcovny zase kapsáře k prvňáčkům
V ateliéru vzniká svatý Jan Nepomucký

Přejeme příjemné čtení.

Plné znění ke stažení najdete zde.
Čihovické listy 157-158 červenec - srpen 2014[1].pdf

Auf dem gemeinsamen Weg

Projekt+Reiseführer (klick)
http://www.anezka-tyn.cz/index.php?nid=3654&lid=CZ&oid=463244

anezka_mapa.jpg

Návštěvnost stránek

333281
TOPlist
foot