Aktuality


 

 

 

Novější 1 3 16 30 45

Země Živitelka

Dnes se opět po roce otevírají brány Výstaviště České Budějovice, a.s., aby zahájily 44. ročník výstavy Země Živitelka. Přijďte podpořit Domov sv. Anežky, o.p.s. i Jihočeské zemědělské muzeum, o.p.s.

Těšíme se na Vás!!!

21054877_269219290242985_2086388813687623716_o.jpg

21032861_269219283576319_8787073499323655850_n.jpg 21077228_269219286909652_3226520038592451989_n.jpg

 


Publikováno 24. 8. 2017 7:16
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Loutkové divadlo (PINOCCHIO)

V rámci společného přeshraničního zážitkového víkendu realizovaného pro klienty Domova sv. Anežky a klienty stacionáře Tagestatte Zuversicht Heidenreichstein (Rakousko) proběhlo dne 10.6.2017 představení s názvem PINOCCHIO, loutkové divadlo Víta Marčíka.

Představení se uskutečnilo díky nadačnímu příspěvku Nadace ČEZ.

logo - Nadace ČEZ.jpeg


Publikováno 19. 6. 2017 10:29
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Rozhledna Vysoký Kamýk

Ve čtvrtek 18. května 2017 jsme se s uživateli Domova sv. Anežky vydali na odpolední pěší výlet na Vysoký Kamýk, který byl za dob Rakousko–Uherska vybrán pro umístění stejnojmenného bodu trigonometrické sítě.

Významné geodetické místo bylo roku 1941 zdokonaleno postavením 16-ti metrové vysoké zděné sedmiboké věže na nejvyšším bodu Kamýku, která sloužila k provádění měřických prací. Zajímavostí je fakt, že za války byla měřická věž dokonce využívána pro spojení armád wehrmachtu a po válce také jako turistická vyhlídka po okolí. Od té doby měřická věž nadále plní funkci signalizačního zařízení zmíněného trigonometrického bodu.

V roce 2011 prošla veřejnosti nepřístupná měřická věž rozsáhlou rekonstrukcí díky potřebám společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., která byla investorem. V rámci této rekonstrukce byla měřická věž uzpůsobena tak, aby mohla současně plnit funkci rozhledny. Nově upravená zděná stavba byla obestavěna novou ocelovou příhradovou konstrukcí zachovávající tvar sedmiúhelníku. Ocelová příhradová věž nesoucí přenosová zařízení operátora sítě mobilních telefonů je vysoká 46 m. Ve výšce 32,85 m nad terénem je umístěna vyhlídková plošina rozhledny, která byla nově otevřena pro veřejnost 1.5.2012.

Po výšlapu na Kamýk jsme si na vrcholku odpočinuli, posilnili se svačinou, prohlédli si krásnou krajinu a poté se vydali zpět k autu. Po náročném výšlapu nám všem vyhládlo, tak jsme usoudili, že bychom závěr výletu mohli zakončit večeří v restauraci. Nasyceni a plni dojmů jsme se vrátili zpět do Anežky, kde jsme se uchýlili do svých pokojů a vyčerpaní spali až do ranních hodin. Výlet se povedl a již přemýšlíme, kam pojedeme příště.

DSC_0684.JPG

 


Publikováno 15. 6. 2017 9:46
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Sportovní hry - Hluboká nad Vltavou

Ve středu dne 17.5.2017 se uživatelé Domova sv. Anežky účastnili XXIV. ročníku sportovních her ve městě Hluboká nad Vltavou ve sportovně relaxačním areálu. Pořadatelem těchto her byl Domov Libnič a CSS EMPATIE, Baseball and Softball club Hluboká nad Vltavou ve spolupráci se studenty z oboru “Výchova ke zdraví“ PFJU a Magistrátem města České Budějovice. Náš tým tvořilo 5 uživatelů, kteří se účastnili v disciplínách: 

  • běh na 60 metrů
  • 40 metrů závod vozíků
  • hod kriketovým míčkem
  • skok z místa do dálky
  • autový hod
  • hod diskem na přesnost.

Po splnění všech disciplín nastala volná zábava, která byla mimo jiné proložena diskotékou, na které jsme si všichni společně zatančili. Následně začalo probíhat slavnostní vyhlášení vítězů. V závodech vozíků na 40 metrů se umístil na krásném 3. místě Miroslav Petřík, který obdržel medaili a diplom a celý tým se umístil na 2. místě. Každý obdržel diplom a ceny, ze kterých byli všichni nadšeni. Sportovní hry jsme zakončili občerstvením a vydali se zpět do Anežky, kde jsme se pochlubili diplomy a všichni nám pogratulovali za krásné umístění a celkový úspěch.

 

18927349_10210356588170373_602876713_o.jpg


Publikováno 15. 6. 2017 9:46
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Slavnostní vyhlášení Jihočeské ligy v Ibocii

Dne 15.5.2017 jsme se s klienty Domova sv. Anežky zúčastnili vyhlášení Jihočeské ligy v Ibocii. Naši klienti se vypravili na vyhlášení vyzbrojeni zásobou džusů, jelikož každý tým, který se účastní, je zapojen do přípravy občerstvení pro všechny podle předem oznámených instrukcí. Tentokrát jsme měli dvě želízka v ohni…tým s pracovním názvem Perníkáři a pravidelně se účastnící Kobry. Oba týmy byly velice úspěšné. Kobry se umístily na krásném druhém místě a Perníkáři na třetím. Za své umístění obdrželi diplomy, medaile a postoupili ze třetí ligy do druhé. Velice gratulujeme k úspěchu. 

 


Publikováno 15. 6. 2017 9:41
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Českobudějovický Gejzír

Naše hudební skupina Živelná pohroma se v sobotu 13. května 2017 zúčastnila Českobudějovického Gejzíru a byl to ohromný zážitek. Už při příjezdu bylo ze všech cítit nadšení, vyskákali jsme z aut a vešli do areálu, kde nás čekalo milé přivítání. Před vystoupením jsme se dokonce mohli občerstvit.

Naše hodina H měla nastat ve 12:00, kdy jsme měli odstartovat naše vystoupení. Veškeré plány však zhatila strašlivá bouřka, která začala odnášet dokonce i stany. Vystoupení se z tohoto důvodu neplánovaně opozdilo. Ale tahle hodinka nikoho nerozhodila a po pěti písničkách (Když se zamiluje kůň, Kdyby se v komnatách, Já budu chodit po špičkách, Vyznání (Argema), Jasná zpráva) jsme sklidili obrovský aplaus.

Po účinkování jsme dostali občerstvení (kuřecí stehna, kávu, buchty apod.), které nás velice potěšilo. Někteří šli rovnou jíst a někteří zůstali a shlédli šermířském vystoupení a připojili se k pozdnímu obědu až po tomto kulturním zážitku. V odpoledních hodinách jsme se ještě zúčastnili několika představení folkových skupin. Okolo 17-té hodiny jsme se pomaličku vraceli zpět k autu a vyjeli ke svým domovům.

 


Publikováno 15. 6. 2017 9:32
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Foto výlet - Hluboká nad Vltavou

V rámci fotografického kroužku se dne 9.5.2017 naši fotografové vydali společně s doprovodem na výlet, který byl zaměřen na focení zámku Hluboká nad Vltavou a návštěvy Alšovy Jihočeské galerie, která sídlí v bývalé zámecké jízdárně.  Tento den bylo opravdu krásné počasí a svádělo k procházce zámeckou zahradou, která oplývala a také voněla nádherně rozkvetlými květinami. Po procházce se všichni společně přemístili na zámek, který je veřejnosti přístupný a patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku. Zámek je ve vlastnictví státu a je spravován Národním památkovým ústavem. Po prohlídce se fotografové přemístili do Alšovy Jihočeské galerie, která uchovává umělecká díla od 13. století až po současnou tvorbu a svou sbírkou se řadí mezi nejvýznamnější české instituce. Funguje od roku 1953 a ve svém názvu nese jméno slavného jihočeského rodáka, malíře a ilustrátora Mikoláše Alše (18521913).

V galerii zrovna probíhala velmi zajímavá výstava impresionismu, kde byla vystavena vybraná díla od Antonína Slavíčka, Antonína Hudečka nebo Václava Radimského byla na výstavě představena v kontextu několika francouzských autorů (Claude Monet, Théo van Rysselberghe, Alfred Sisley).

Plni dojmů z výletu se všichni pomalu vrátili zpět do Domova sv. Anežky, kde si následně prohlédli nafocené snímky a vzájemně si sdělili dojmy a zážitky.

 

DSC_0624.JPG


Publikováno 15. 6. 2017 9:31
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Obchůdek U sv. Anežky – PPL ParcelShop

Potřebujete poslat balík a nechcete stát frontu na poště? Máme pro Vás jednoduché řešení. Zavítejte do našeho obchůdku U sv. Anežky v Týně nad Vltavou (náměstí Míru čp. 27). Již v květnu jsme se připojili k nejširší síti výdejních a podejních míst PPL ParcelShop v České republice.

buttonek.jpg

Více informací o této službě naleznete na stránkách: https://www.pplparcelshop.cz/

Při té příležitosti se navíc stihnete porozhlédnout po našem obchůdku a potěšit sebe nebo své blízké nějakou příjemnou drobnůstkou. Těšíme se na Vaši návštěvu!

20170608_100635.jpg20170608_100654.jpg

 


Publikováno 8. 6. 2017 8:39
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Čihovické listy č. 181

zde


Publikováno 8. 6. 2017 8:15
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

"Anežka jde do školky"

Dne 31.5.2017 skončil projekt „Anežka jde do školky“ podpořený z příspěvku Nadace ČEZ. Všichni v Čihovicích se zapojili nebo si alespoň všimli zvýšeného výskytu malých návštěvníků. Také máme v živé paměti hromadné stahování aplikace EPP do svých mobilních telefonů. Právě díky ní a Vaší zářijové fyzické aktivitě byl projekt zaměřený na integraci dětí ze škol a školek s lidmi s postižením vůbec podpořen.

Na žádost MŠ Dříteň jsme projekt ve velkém rozjeli již před Vánoci. Ovšem z důvodu nepříznivého počasí a zimě jsme se rozhodli využít azylu Jihočeského zemědělského muzea, o.p.s.. A tak po rychloexkurzi Čihovic jsme celou 1.A a 1.B přemístili jejich vlastním autobusem do krásně vánočně nazdobených Netěchovic.

Nejúspěšnější dílnička.JPG

Pro obě organizace byla tato spolupráce přínosem a děti i paní učitelky odjížděly plné dojmů. Kromě čtení a povídání o křesťanském významu Vánoc si děti mohly vyzkoušet plstění, zdobení perníčků nebo tvorbu vánočních řetězů a ozdob. A aby nám šla práce lépe od ruky, všichni společně jsme si zazpívali koledy. Proto děkujeme personálu Jihočeského zemědělského muzea v Netěchovicích a především jeho ředitelce Mgr. Lence Houdkové za azyl a vstřícnost.

Akcí bylo samozřejmě mnoho, ale vyzdvihla bych především návštěvu ZŠ a MŠ Neznašov. Nápor šedesáti dětí s doprovodem byl už přece jen znát a pouze velká přízeň počasí nenarušila chod dílen s chráněnými pracovními místy. Přesto se dění v nich na chvíli zastavilo a všichni na chvíli přestali pracovat, aby se mohli s návštěvníky pozdravit nebo přiložit ruku k dílu v dílničkách nebo u ohně. Už jste někdy opékali buřty pro šedesát dětí? Špekáčky doslova mizely pod rukama…

Velká párty.jpg

Kromě setkání s lidmi s postižením jsme se zaměřili především na dětské dílničky, se kterými máme zkušenosti z bohaté praxe, kdy jezdíme s výrobky po trzích v rámci Jihočeského kraje. Proto jsme zapojili dílnu Merino, která nám připravila bohatý program. Již jsem se zmínila o plstění, ale největší zájem byl o vycpaná zvířátka. Děti dostaly fixy a mohly si dle vlastní fantazie vybraný tvar vybarvit a odnést domů na památku.

Tvoření dětí s klienty.jpg

Pevně věříme, že si všichni (ať už děti nebo jejich doprovod), kdo Domov sv. Anežky a areál Čihovic navštívili, odnesli stejně příjemné pocity jako my zaměstnanci. Na klientech z řad osob se zdravotním postižením totiž byla upřímná radost z této ne úplně tradiční spolupráce opravdu velmi znát. I ti, co obvykle sedí v koutě, se zapojovali do příprav a provázení návštěvníků si vysloveně užívali. A už to se pro nás stalo velkým zadostiučiněním, že všechno mělo smysl.

Největší akce.jpg

Naše velké poděkování tak směřuje právě k Nadaci ČEZ, díky níž jsme měli možnost nacvičit si integrační principy a práci s dětmi, které bychom se i do budoucna rádi věnovali.

 

logo - Nadace ČEZ.jpeg


Publikováno 1. 6. 2017 8:46
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Novější 1 3 16 30 45

Česky Deutsch

Vyhledat v textu

24. 9. Jaromír

Zítra: Zlata

 Velice děkujeme Nadaci ČEZ za podpoření projektu "Anežka jde do školky".

 logo - Nadace ČEZ.jpeg

 

Naše velké poděkování patří městu Týn nad Vltavou

img.obrazky.cz.jpgza finanční podporu.

 

Zároveň děkujeme

Logo - Temelín.jpg

V rámci projektu Oranžový rok 2016 jsme pro Vás připravili slavnostní otevření nových prostor Obchůdku u sv. Anežky (původní Dobromysl)

 

Dejte nám palec nahoru také na Facebooku

 

I naše nová dílna MERINO se prezentuje na Facebooku.

Podívejte se ZDE

Návštěvnost stránek

450673
TOPlist
foot