Ve Výtvarném ateliéru to žijeDatum konání:
4.4.2014

Napilno mají v posledních týdnech autoři pracující ve Výtvarném ateliéru Domova sv. Anežky. Díky grantové podpoře Jihočeského kraje vzniká pod jejich rukama a pod vedením Barbory Šestákové zajímavý cyklus patnácti velkoformátových pláten. Námětem obrazů jsou jihočeské tradice a zvyky, krajina i méně známé památky. Postupně se tak objevuje třeba vynášení zimy, obchůzka svaté Lucie, masopust nebo dožínky. Na plátnech se odehrává procesí, sklář fouká skleněnou vázu, navlékají se provázky lesních jahod. Obdivovat bude možné také boží muka, barokní sousoší nebo kohoutí kříž. Po dokončení cyklu bude zpracován elektronický i tištěný katalog ve dvou jazykových verzích spolu s popisem jednotlivých míst nebo zvyků. Premiéra tohoto souboru obrazů je plánována na říjen v Galerii Pod kamennou žábou v Českých Budějovicích, ale pravděpodobně se poté uskuteční i další výstavy cyklu a pro zájemce bude vše dostupné také na internetových stránkách Domova sv. Anežky. Na cyklu pracují Tomáš Jára, Hanka Ťupová, Marek Lukač, Jirka Tůma, Jitka Konrádová, Martina Bártová a Tomáš Štěpánek. Určitě je na co se těšit.

Fotogalerie zde

Více o Výtvarném ateliéru zde

 


Komentáře


  • 11. 10. 2014 23:40
    Intassete
    Construction materials

    Researchers have identified some of the most important indoor sources that combine with ozone (O3) at common indoor concentrations to form these secondary products. The fundamental processes and critical building http://frame.site11.com material and cleaning products have been identified along with recommendations for minimizing occupant exposure to hazardous chemicals resulting from indoor air chemistry and secondary emissions. Exposure to harmful secondary emissions can be reduced to improve indoor air quality.


Přidat komentář

Česky Deutsch

Vyhledat v textu

22. 11. Cecílie

Zítra: Klement

 Velice děkujeme Nadaci ČEZ za podpoření projektu "Anežka jde do školky".

 logo - Nadace ČEZ.jpeg

 

Naše velké poděkování patří městu Týn nad Vltavou

img.obrazky.cz.jpgza finanční podporu.

 

Zároveň děkujeme

Logo - Temelín.jpg

V rámci projektu Oranžový rok 2016 jsme pro Vás připravili slavnostní otevření nových prostor Obchůdku u sv. Anežky (původní Dobromysl)

 

Dejte nám palec nahoru také na Facebooku

 

I naše nová dílna MERINO se prezentuje na Facebooku.

Podívejte se ZDE

Návštěvnost stránek

465145
TOPlist
foot