Netradiční průvodce „Na společné cestě“Datum konání:
17.7.2009

foto jakub 2008 21[1].jpg
V sekci „Na společné cestě“ jsme právě dokončili internetovou verzi netradičního průvodce pěším putováním mezi Heidenreichsteinem a Týnem nad Vltavou. Tato aktivita je součástí projektu „Na společné cestě“ spolufinancovaného Evropskou Unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu „Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 – 2013“. Kromě Domova sv. Anežky, o.p.s. se na realizaci projektu podílí také Tagesstätte Zuversicht z Heidenreichsteinu, sdružení Betriebsseelsorge Oberes Waldviertel z Heidenreichsteinu a Občanské sdružení IN z Českých Budějovic.

Nejedná o klasického turistického průvodce. Najdete tu kromě mapových podkladů a informací o trase hlavně velké množství nečekaných poutnických zážitků a fotografií, ale také poučná i úsměvná zastavení v místech, která často nepatří mezi tradiční turistické cíle. Čtenář tak může společně s poutníky na stokilometrové trase prožívat několikeré bloudění v oboře, vylézt na Petrovu skálu, brodit se přes řeku, sbírat zajímavé artefakty, dozvědět se něco o kolomazní peci nebo vyslechnout mravoučnou prózu Šimona Lomnického z Budče. Chtěli jsme ukázat, že pěší putování od místa k místu není přežitek a že krásně není jen v hotelu u moře. Za novými podněty a zkušenostmi nemusíme jezdit tisíce kilometrů. Čekají na nás často za nejbližším kopcem Tolik proklamovaná integrace neprobíhá jen za zdmi škol a institucí, ale i ve volném čase každého z nás. Jejím základem jsou společné prožitky a zkušenosti.

http://www.anezka-tyn.cz/index.php?nid=3654&lid=CZ&oid=463179


Česky Deutsch

Vyhledat v textu

24. 10. Nina

Zítra: Beáta

 Velice děkujeme Nadaci ČEZ za podpoření projektu "Anežka jde do školky".

 logo - Nadace ČEZ.jpeg

 

Naše velké poděkování patří městu Týn nad Vltavou

img.obrazky.cz.jpgza finanční podporu.

 

Zároveň děkujeme

Logo - Temelín.jpg

V rámci projektu Oranžový rok 2016 jsme pro Vás připravili slavnostní otevření nových prostor Obchůdku u sv. Anežky (původní Dobromysl)

 

Dejte nám palec nahoru také na Facebooku

 

I naše nová dílna MERINO se prezentuje na Facebooku.

Podívejte se ZDE

Návštěvnost stránek

458336
TOPlist
foot