Foto výlet - Hluboká nad VltavouV rámci fotografického kroužku se dne 9.5.2017 naši fotografové vydali společně s doprovodem na výlet, který byl zaměřen na focení zámku Hluboká nad Vltavou a návštěvy Alšovy Jihočeské galerie, která sídlí v bývalé zámecké jízdárně.  Tento den bylo opravdu krásné počasí a svádělo k procházce zámeckou zahradou, která oplývala a také voněla nádherně rozkvetlými květinami. Po procházce se všichni společně přemístili na zámek, který je veřejnosti přístupný a patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku. Zámek je ve vlastnictví státu a je spravován Národním památkovým ústavem. Po prohlídce se fotografové přemístili do Alšovy Jihočeské galerie, která uchovává umělecká díla od 13. století až po současnou tvorbu a svou sbírkou se řadí mezi nejvýznamnější české instituce. Funguje od roku 1953 a ve svém názvu nese jméno slavného jihočeského rodáka, malíře a ilustrátora Mikoláše Alše (18521913).

V galerii zrovna probíhala velmi zajímavá výstava impresionismu, kde byla vystavena vybraná díla od Antonína Slavíčka, Antonína Hudečka nebo Václava Radimského byla na výstavě představena v kontextu několika francouzských autorů (Claude Monet, Théo van Rysselberghe, Alfred Sisley).

Plni dojmů z výletu se všichni pomalu vrátili zpět do Domova sv. Anežky, kde si následně prohlédli nafocené snímky a vzájemně si sdělili dojmy a zážitky.

 

DSC_0624.JPG


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Česky Deutsch

Vyhledat v textu

17. 11. Mahulena, Den studentů

Zítra: Romana

 Velice děkujeme Nadaci ČEZ za podpoření projektu "Anežka jde do školky".

 logo - Nadace ČEZ.jpeg

 

Naše velké poděkování patří městu Týn nad Vltavou

img.obrazky.cz.jpgza finanční podporu.

 

Zároveň děkujeme

Logo - Temelín.jpg

V rámci projektu Oranžový rok 2016 jsme pro Vás připravili slavnostní otevření nových prostor Obchůdku u sv. Anežky (původní Dobromysl)

 

Dejte nám palec nahoru také na Facebooku

 

I naše nová dílna MERINO se prezentuje na Facebooku.

Podívejte se ZDE

Návštěvnost stránek

464086
TOPlist
foot