"Anežka jde do školky"Dne 31.5.2017 skončil projekt „Anežka jde do školky“ podpořený z příspěvku Nadace ČEZ. Všichni v Čihovicích se zapojili nebo si alespoň všimli zvýšeného výskytu malých návštěvníků. Také máme v živé paměti hromadné stahování aplikace EPP do svých mobilních telefonů. Právě díky ní a Vaší zářijové fyzické aktivitě byl projekt zaměřený na integraci dětí ze škol a školek s lidmi s postižením vůbec podpořen.

Na žádost MŠ Dříteň jsme projekt ve velkém rozjeli již před Vánoci. Ovšem z důvodu nepříznivého počasí a zimě jsme se rozhodli využít azylu Jihočeského zemědělského muzea, o.p.s.. A tak po rychloexkurzi Čihovic jsme celou 1.A a 1.B přemístili jejich vlastním autobusem do krásně vánočně nazdobených Netěchovic.

Nejúspěšnější dílnička.JPG

Pro obě organizace byla tato spolupráce přínosem a děti i paní učitelky odjížděly plné dojmů. Kromě čtení a povídání o křesťanském významu Vánoc si děti mohly vyzkoušet plstění, zdobení perníčků nebo tvorbu vánočních řetězů a ozdob. A aby nám šla práce lépe od ruky, všichni společně jsme si zazpívali koledy. Proto děkujeme personálu Jihočeského zemědělského muzea v Netěchovicích a především jeho ředitelce Mgr. Lence Houdkové za azyl a vstřícnost.

Akcí bylo samozřejmě mnoho, ale vyzdvihla bych především návštěvu ZŠ a MŠ Neznašov. Nápor šedesáti dětí s doprovodem byl už přece jen znát a pouze velká přízeň počasí nenarušila chod dílen s chráněnými pracovními místy. Přesto se dění v nich na chvíli zastavilo a všichni na chvíli přestali pracovat, aby se mohli s návštěvníky pozdravit nebo přiložit ruku k dílu v dílničkách nebo u ohně. Už jste někdy opékali buřty pro šedesát dětí? Špekáčky doslova mizely pod rukama…

Velká párty.jpg

Kromě setkání s lidmi s postižením jsme se zaměřili především na dětské dílničky, se kterými máme zkušenosti z bohaté praxe, kdy jezdíme s výrobky po trzích v rámci Jihočeského kraje. Proto jsme zapojili dílnu Merino, která nám připravila bohatý program. Již jsem se zmínila o plstění, ale největší zájem byl o vycpaná zvířátka. Děti dostaly fixy a mohly si dle vlastní fantazie vybraný tvar vybarvit a odnést domů na památku.

Tvoření dětí s klienty.jpg

Pevně věříme, že si všichni (ať už děti nebo jejich doprovod), kdo Domov sv. Anežky a areál Čihovic navštívili, odnesli stejně příjemné pocity jako my zaměstnanci. Na klientech z řad osob se zdravotním postižením totiž byla upřímná radost z této ne úplně tradiční spolupráce opravdu velmi znát. I ti, co obvykle sedí v koutě, se zapojovali do příprav a provázení návštěvníků si vysloveně užívali. A už to se pro nás stalo velkým zadostiučiněním, že všechno mělo smysl.

Největší akce.jpg

Naše velké poděkování tak směřuje právě k Nadaci ČEZ, díky níž jsme měli možnost nacvičit si integrační principy a práci s dětmi, které bychom se i do budoucna rádi věnovali.

 

logo - Nadace ČEZ.jpeg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Česky Deutsch

Vyhledat v textu

23. 9. Berta

Zítra: Jaromír

 Velice děkujeme Nadaci ČEZ za podpoření projektu "Anežka jde do školky".

 logo - Nadace ČEZ.jpeg

 

Naše velké poděkování patří městu Týn nad Vltavou

img.obrazky.cz.jpgza finanční podporu.

 

Zároveň děkujeme

Logo - Temelín.jpg

V rámci projektu Oranžový rok 2016 jsme pro Vás připravili slavnostní otevření nových prostor Obchůdku u sv. Anežky (původní Dobromysl)

 

Dejte nám palec nahoru také na Facebooku

 

I naše nová dílna MERINO se prezentuje na Facebooku.

Podívejte se ZDE

Návštěvnost stránek

450498
TOPlist
foot