Zahájení projektu z příspěvku Nadace ČEZJeště než jsme mohli před koncem roku vydechnout a užít si zaslouženého odpočinku, rozhodli jsme se vyslyšet přání ZŠ Dříteň a uspořádat první setkání v rámci projektu „Anežka jde do školky“ (21. prosince 2016). Jeho cílem je umožnit dětem z místních škol a školek organizovaný přístup do areálu v Čihovicích (i mimo ně, jak bude za chvíli vysvětleno) v rámci škol v přírodě apod.

ZŠ Dříteň (přesněji řečeno 1.A a 1.B) nás ovšem poprosila o prosincový termín, což jsme uvítali jako nácvik před jarním náporem. Zároveň jsme řešili problém s prostory v chladném zimním období a předsvátečním čase v den každoročního školení řidičů.

Obec Dříteň škole pravidelně nabízí obecní autobus, který jim umožňuje hravě překonávat jakoukoliv vzdálenost. Využili jsme proto zcela výjimečně prostor Jihočeského zemědělského muzea v Netěchovicích, o.p.s. se kterým dlouhodobě spolupracujeme a připravili program s vánoční tématikou. Pro obě organizace byla tato spolupráce přínosem a děti i paní učitelky odjížděly plné dojmů. Kromě čtení a povídání o křesťanském významu Vánoc si děti mohly vyzkoušet plstění, zdobení perníčků nebo tvorbu vánočních řetězů a ozdob. A aby nám šla práce lépe od ruky, všichni společně jsme si zazpívali koledy.

Opravdu se těšíme na další návštěvu, která se již uskuteční v prostorách Domova sv. Anežky, o.p.s. a v teplejším počasí, které umožní nám i dětem zase trochu jiné zážitkové dopoledne. Přesto děkujeme personálu Jihočeského zemědělského muzea v Netěchovicích a především jeho ředitelce Mgr. Lence Houdkové za azyl a vstřícnost.

 

DSC_0013.JPG


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Česky Deutsch

Vyhledat v textu

17. 11. Mahulena, Den studentů

Zítra: Romana

 Velice děkujeme Nadaci ČEZ za podpoření projektu "Anežka jde do školky".

 logo - Nadace ČEZ.jpeg

 

Naše velké poděkování patří městu Týn nad Vltavou

img.obrazky.cz.jpgza finanční podporu.

 

Zároveň děkujeme

Logo - Temelín.jpg

V rámci projektu Oranžový rok 2016 jsme pro Vás připravili slavnostní otevření nových prostor Obchůdku u sv. Anežky (původní Dobromysl)

 

Dejte nám palec nahoru také na Facebooku

 

I naše nová dílna MERINO se prezentuje na Facebooku.

Podívejte se ZDE

Návštěvnost stránek

464088
TOPlist
foot