Červnové putování v Rakousku           V pátek 24. června jsme se nasedli do našich dvou aut Fiat Panda a Ford Globus a vyrazili jsme na další etapu putování. Letos jsme jeli za rakouskými přáteli do Heidenreichsteinu, kde nás čekalo srdečné přivítání a při té příležitosti jako poděkování za pozvání jsme předali dar v podobě našich výrobků. Dále nás čekala společná cesta autem do městečka Alt Weitra, kde nás provázel starosta města. Zde jsme měli možnost shlédnout různá sgrafitta, starou textilní fabriku a jeskyni přímo pod radnicí města. Z městečka jsme se pěšky vydali do Holzmühle, kde jsme přespali v místním hostinci a užili si krásného slunečného počasí u rybníka. Zde jsme od rakouských přátel dostali výbornou večeři ve stylu tzv. grilovací párty.

            V sobotu ráno nás pohostili úžasnou „snídaní v trávě“. Po vydatné snídani jsme šli do Nebelstein Hütte. Cestou jsme měli několik zastávek. První zastávkou byl park lidských práv, kde nám kamarádka/přítelkyně „Uli“ řekla více o lidských právech. Cesta dále pokračovala strnitými kopci, lesy a kamenitými cestičkami. V jednu chvíli to vypadalo, že i těm nejenergičtějším dojdou síly a zkolabují. Ale nikdo to nevzdal. Všichni jsme to zvládli. Myslím si, že i někteří překonali a předčili svá očekávání. O to více jsme si vychutnávali další odpočinkovou zastávku a to na louce jménem „Oslí hlava“. Zde jsme si udělali pár fotografií. Když jsme dorazili do cíle, tedy do Nebelstein Hütte, tak jsme měli možnost z vyhlídky shlédnout krásnou přírodu kolem. Po tak náročném dni nás opět čekala výborná večeře v podobě guláše s bramborem.

            V neděli ráno, opět po vydatné a dobré snídani, naše společná cesta pokračovala kolem kostelíka, ve kterém jsme se pomodlili a zazpívali si společnou modlitbu. Dále jsme pokračovali kolem Karlova náměstí, což bylo úžasné odpočinkové místo s houpací sedačkou, z které byl krásný pohled na krajinu (lázně, louky, kopce, lesy,…). V Holzmühle jsme putování s našimi přáteli zakončili společným obědem, po kterém jsme se rozjeli do svých domovů.

            Celým putováním nás také doprovázela naše kolegyně a kamarádka Věrka, která nám po celou dobu byla skvělou a báječnou překladatelkou. Bez ní bychom to zvládali obtížněji. Tímto jí také patří náš velký dík.J

            Putování v nás zanechalo spoustu zážitků, nezapomenutelných chvil s rakouskými přáteli. Ale také jsme si s sebou v paměti odnesli moudra a rady o tom, jak by se k sobě lidé měli chovat a naopak. Nejen lidé k lidem, ale také lidé ke zvířatům a k přírodě. Celé putování máme zaznamenané v deníčcích, které jsme si vytvářeli v průběhu naší společné cesty.

Málem bych zapomněla!!!

            Celým putováním nás také doprovázeli dva oslíci Leni a Viola, kteří nám nesli naše starosti a přání, které jsme v Nebelsteinu vypustili do nebe, aby se starosti rozpustily a přání vyplnila. A my jsme se ctí nosili malé plyšové oslíky, abychom Leni a Viole na oplátku ulehčili jejich starostem na naší společné cestě. Jeden oslík jménem „Íjáček“ dokonce připutoval s námi do Čech. Rozhodli jsme se, že pomůžeme oslíkovi se zapisováním zážitků do deníčku tady u nás v Čechách a pak rádi pozveme naše rakouské přátele, abychom se s nimi o ty oslíkovo zážitky podělili. A kdo ví, co bude dál ….

(autor: Hana Srncová, DiS.)

 

Sloník.jpg

Pokud se chcete podívat na hromadu fotek z našeho zážitkového výletu, využijte následujícího odkazu:

https://www.facebook.com/Domov-sv-Ane%C5%BEky-225503771733/photos/?tab=album&album_id=10153507574546734


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Česky Deutsch

Vyhledat v textu

22. 11. Cecílie

Zítra: Klement

 Velice děkujeme Nadaci ČEZ za podpoření projektu "Anežka jde do školky".

 logo - Nadace ČEZ.jpeg

 

Naše velké poděkování patří městu Týn nad Vltavou

img.obrazky.cz.jpgza finanční podporu.

 

Zároveň děkujeme

Logo - Temelín.jpg

V rámci projektu Oranžový rok 2016 jsme pro Vás připravili slavnostní otevření nových prostor Obchůdku u sv. Anežky (původní Dobromysl)

 

Dejte nám palec nahoru také na Facebooku

 

I naše nová dílna MERINO se prezentuje na Facebooku.

Podívejte se ZDE

Návštěvnost stránek

465146
TOPlist
foot